Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2021, 12:00   #985
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Walka bronią a walka wręcz u Brujah... dlaczego u Brujah? Bo mają potencję, a to wiele zmienia.

Omówię różnice na przykładzie Spoona.

Zatem dyscypliny Lethal Body i Prowess.

Spoon ma 2 kropki w Potence.

Cytat:
Lethal Body
Using this power, the user is capable of causing horrendous damage to mortals, tearing skin and breaking bones with bare fingers.
Cost: Free
System: The user’s unarmed attacks can now do Aggravated Health damage to mortals, if desired. They also ignore one level of armor per Potence level of the user.
Duration: Passive
Cytat:
Prowess
Vampires with Potence gain far greater strength from their Blood than those who lack it.
Cost: One Rouse Check
System: “When activated, add the Potence rating of the user to their unarmed damage value as well as to feats of Strength, and add half their
Potence rating (round up) to their Melee damage.
Duration: One scene
Puli na atak masz 7 (dex+brawl). Walka to zawsze test przeciwstawny. Marża wchodzi w obrażenia. Załóżmy kilka opcji:

1) Spoon walczy na pięści z wampirem. Rzut z marżą 4.
Obrażenia = marża z rzutu w obrażeniach powierzchownych. Wampir dzieli obrażenia na pół i zdejmuje je ze swojego paska. W tym wypadku zdejmuje dwie kreski z paska życia.

2) Spoon walczy na pięści z policjantem w kamizelce (3 pancerza). Rzut z marżą 4
Obrażenia = marża z rzutu w ciężkich obrażeniach. Policjant ma pancerza 3. Moc Spoona w jego wypadku ignoruje 2 poziomy pancerza. Czyli 1 obrażenie zostaje zmienione na powierzchowne, a pancerz dzieli je na pół (zaokrąglając w górę). Policjant zatem dostanie 1 obrażenie powierzchowne i 3 obrażenia ciężkie. Zasady zaawansowane powodują, że najpewniej facet po tym rzucie zostanie kaleką (dodatkowy rzut k10 za ciężkie obrażenia z tabeli) i wyłaczy się go z walki.

3) Spoon walczy siekierą z wampirem. Marża na trafienie = 4
Obrażenia powierzchowne marża (4) + obrażenia broni(3) = 7. Dla wampira są to obrażenia powierzchowne. Dzieli je (zaokraglając w górę) i z paska życia zdejmuje 4 kreski.

4) Spoon walczy siekierą z policjantem w pancerzu (3). Marża = 4
Obrażenia ciężkie = 7 (j.w). Pancerz zdejmuje 3 i zamienia na powierzchowne dzielone na połowę. Wchodzą 2 powierzchowne i 4 ciężkie. Jak w przykładzie 2 kolesiowi dzieje się krzywda i w najlepszym wypadku ma kary do rzutów w kolejnych akcjach. W najgorszym traci głowę ścięty.

5) Spoon dopala sobie Prowess i robi dokłądnie to samo co w punktach 1 i 2.
Wampir dostanie jedno obrażenie powierzchniowe więcej. Człowiek 2 obrażenia ciężkie więcej.

6) Spoon dopala sobie Prowess i walczy siekierą (punkty 3 i 4)
W walce z człowiekiem do obrażeń dodaje się 1 obrażenie ciężkie. W walce z wampirem 1 obrażenie lekkie, co w tym przypadku powoduje zaokrąglenie do 4, czyli bez zmian.


Jak widzisz w przypadku walki na pięści ludzie staja się bardzo podatni. Wampiry za to muszą tak czy inaczej dostać siekierą, żeby poczuć respekt.

Na 5 kropce Potence jest dyscyplina, która powoduje, że ataki wręcz przeciw wampirom będą ciężkimi atakami. Zdaje się Fists of Kain czy jakoś tak. Będziesz mogła wtedy wyrwać serce Królowej Annie atakiem wręcz.

I na koniec dochodzi gryzienie. Ataki od kłów to zawsze i w każdego 2 obrażenia ciężkie. W wampira też. Nie ma na to wpływu wynik marży. Jest to stała wartość. Warunkiem jest dostęp do odsłoniętego ciała, bo przez stalowy kołnierz SWAT Spoon nie mógł się przebić.

Jak wspomniałem w tym systemie walka jest bardzo prosta. Dlatego poświęcam już kolejny raz, żeby tłumaczyć jej zasady
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 25-05-2021 o 12:03.
Mi Raaz jest offline