Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2021, 20:31   #341
Icarius
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Bezahltag; 02.05; przedpołudnie; “Apteka Osterbergera”; Vasilij


Vasilij po rozmowie z Versaną udał się do aptekarza jakiego odwiedził kilka dni temu. Uznał, że skoro koleżanka się upomina a minęło już kilka dni to najlepszy moment by zobaczyć listę specyfików jakie miał do zaoferowania.

Gdy z pogodnej chociaż mocno zaśnieżonej ulicy brodaty szatyn wszedł do środka apteki poprzedził go dzwonek otwieranych drzwi. Więc ten sam zasuszony aptekarz podniósł głowę i spojrzał na niego zza swojej lady i okularów. Poczekał aż klient podejdzie do lady i dopiero wtedy się odezwał.

- Dzień dobry panu, w czym mogę pomóc? - zapytał grzecznie jak do klientów wypadało.

- Dzień dobry i panu. Byłem kilka dni temu miałem odebrać pewną listę dostępnych u Pana specyfików. Pamięta Pan naszą rozmowę - Vasilij odpowiedział naturalnie ciepłym głosem.

- Tak, pamiętam. Proszę chwilę zaczekać. - mężczyzna skinął głową zachowując uprzejmą powagę po czym wyszedł na zaplecze. Nie było go chwilę nim wrócił z jakąś kartką w ręku. Spojrzał na nią jeszcze raz gdy zatrzymał się z powrotem na swoim miejscu.

Gdy Vasilij wziął ją do ręki wyglądało to jak jakieś przepisy z książki kucharskiej. Lista składników, raczej krótsza niż dłuższa. Dwa, trzy, cztery składniki. Potem to się wlewało do tego, dodawało tamto, podawało roztarte to i można było to jeść, pić, palić czy dodawać do czegoś innego. Do tego ze dwa zdania zalecenia lekarskiego w jakich okolicznościach spożywać danych specyfik, jak do dawkować i jaki powinien być efekt. Łącznie było tam może z pół tuzina przepisów jaki zawierała ra lista.

Vasilij zapoznał się z listą i przeszedł do szczegółowego omówienia pozycji z aptekarzem punkt po punkcie. By dobrze zrozumieć co jaki daje efekt, ile kosztuje, jak wiele ma dawek i inne męczące szczegóły z którymi musiał się zapoznać.
 
Icarius jest offline