Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2007, 14:43   #23
Frey_
 
Reputacja: 1 Frey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwuFrey_ jest godny podziwu
Prosze na razie nic mi nie mówić o walka 3D... horror, ale żeby je jakoś sensownie rozegrać trzeba obszeć je na najmonceijszym silniku mechanicznym do RPG - WYOBRAŹNI. Inaczej nie nie da rady.

Naprawdę ciężko jest coś stowrzyć. ja bardzo lubie mechanikę z ZC opartan a k100 gdzie główna orlnę odgrywają umiejętności.

Lubie podpowiadają, żeby zedytować jakas mechanike i dostosować. Tez tak mysle bo to chyba najlogiczniejsze. Oczywiście nie bede edytował D&D. Stowrzyłem tez coś na poziomie warhammera, ale to nie wyszło.

Tak naprawdę to cieżko coś wymyśleć, wolałbym własnie cos takie bardziej w stylu stroytellingu, ale to też cieżko. Tak naprawdę jak zaczołem czytac te autorskie mechaniki i znajac komercyjne mam taki mętlik, ze naprawde ciężko jest cokolwiek wybrać.

Nie wiem, Łukaszowi podoba się mechanike FATE, która dla mnie jest po prostu dziwnie głupia i jakoś mało grywalna.

Byłem zainspiorwany HEX'em i chciałem dorzycić tam ksotki, zamiast punktów. Ale jak sie zastanowiłem nad ustawianiem progów trudnosci to w końcu nie wiedziałem, czy jak ktoś unika pocisku to musi przewyższyć stopien trudności strzału, czy też unik dodaje się do strzały i to strzelajacy ma trudniej trafic. Ogólnie cięzko to sprecyzowąc keidy jak sie dzieje. Więc w sumie nie wiem.

Może stowrzyc coś szybkie prostego na bazie k100?
Albo też cos zabawnego coś w stylu earthdawna i rzucac masą kostek

Tak naprawde możliwości jest wiele, ale dobrać cos odpowiedniego nie jest łatwo.
 
Frey_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem