Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2007, 15:23   #30
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
W D&D za to można grać praktycznie bez mistrza gry. W końcu świat w D&D dzieli się na "pokoje", "korytarze" i "drzwi". W korytarzach mamy szansę na spotkanie Wandering Monsters [losowe], możemy paroma rzutami ustalić co znajduje się w pokoju [łącznie ze skarbem i pułapkami], a drzwi dzielą się na kilkanaście gatunków. Szkoda, że nie ma rozdziału o "Środowisku naturalnym Drzwi, oraz czym się żywią i jak polują".
To chyba widać od razu, że Podręcznik Gracza i Podręcznik Mistrza Gry są robione dla początkujących graczy..Wszystko jest mozolnie wyjaśniane..jest nawet fragment wyjaśniajacy dlaczego wybrano lochy.
Jest od groma tabelek i nie tylko losowania przeciwników, ale nawet losowa tabelka pomysłów przygód...owszem, stary wyjadacz splunie na to z pogardą.
"W końcu przeszedłem setki gier i niczego się o grach już nauczyć nie mogę, co?"

No i D&D powstało w USA, ojczyźnie głupich pozwów sądowych, gdzie nawet młotek musi mieć instrukcję obsługi

Cytat:
Mam dziwne wrażenie malahaj, że zaprzeczasz niektórym definitywnie określonym aspektom RPG. W RPG nie można wygrać/przegrać. Gracze nie wygrają z MG, a MG wcale nie ma za zadanie z nimi walczyć.
Nie kazdy lubi system Amberu i Mistrza Gry decydującego o wszytkim, no i żaden gracz nie lubi jak MG bezczelnie robi go w konia.
Jak wspomniałeś Ninetongues tu chodzi o zabawę... gracz nie ma żadnej zabawy jeśli jego decyzje tak naprawdę nie wpływają na przebieg rozgrywki.


Ps.
Cytat:
Abishai (z małej, z wielkiej?)
Mnie zajedno z jakiej ...
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline