Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2021, 09:51   #506
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wyjaśnij proszę ten mechanizm. Rozwój ŻYW zwiększa wyłącznie wartość maksymalną, a nie aktualną?
- Tak.


Cytat:
Stan ran zmienia się tak czy inaczej. Wszak sam go wyznaczyłeś jak wartość procentową, której nie sposób utrzymać. Pytanie, czy na plus, czy na minus. W sytuacji Cesara mogło się zmienić na plus, na co liczyłem, czyli z poważnego na rannego. Ale gdyby Cesar miał ŻYW 3/12 i rozwinął sobie zgodnie z tym co piszesz żywotność to jego stan zmieniłby się z ciężkiego 3/12 na krytyczny 3/13 na skutek rozwoju ŻYW. Czy tak właśnie ma być i tak to działa?
- Tu jest ściąga mechy a na s.41 jest tabelka z ŻYW i różnymi mod za jej utratę: https://docs.google.com/document/d/1...NVzui7SLY/edit

- A ogólnie zasada jest taka, że za przekroczenie każdej ćwiartki dostaje się większy mod ujemny.

- Zwiększenie ZYW ogólnej nie zmienia ŻYW aktualnej.

- Gdyby Cesar (albo Togo turę temu lub kto inny) miał 3/12 to bylby w stanie krytycznym (-30) i zwiększyłby sobie ogólną ŻYW o 1 to miałby 3/13 to byłby w stanie krytycznym (-30). Na tej tabelce do jakiej odsyłam ładnie to widać



Cytat:
Tak czy inaczej podtrzymuje rozwój. Chcę tylko uściślić powyższą wątpliwość.
- Ok, to chyba uściśliłem Jbc to pytaj
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline