Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2021, 22:29   #43
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Gladin, chętnie streszczę fabułę, ale w wolnej chwili. Przygotowuję ostatnio mieszkanie na dziecko, a jutro jadę po nie do szpitala, także jeszcze chwila. Dzięki za cierpliwość.

Cytat:
Napisał Gladin Zobacz post
Mam kilka pytań (coś tam ogarnął z gdoca, który dla was jest jasny i klarowny, ale dla mnie niekoniecznie).

1) Elektorka Emmanuelle von Liebovitz - żyje?

2) Co wiadomo o Olafie Sektliebe? Czy wiadomo coś, czy dopiero się pojawił na scenie?

3) Wiadomo jak się nazywa matka Magritty?

4) Wernicky - to jakiś „książe" z księstw granicznych? Czy to on dowodził czymś, co nazywane jest „Granicznymi"? Wiedza ogólna jest taka, że napadł? A wiedza szczególna BG jest taka, że ktoś mu za to zapłacił?

5) Harkin Brock - to jakiś najemnik, ale kto go ostatnio najmował i co o nim wie opinia ogólna a co wiedzą BG?

6) Kto to jest raz wzmiankowany w Gdocu Magister Cienia?

7) młody von Kristoff - kto to? Postać epizodyczna i bez znaczenia?

8) Komendant garnizonu Meissen - kto to? Postać epizodyczna i bez znaczenia?

9) Morgrim Luddsson - kto to?
1. Elektorka Emmanuelle von Liebovitz żyje. Rządzi Nuln i całym Wissenlandem. Przynajmniej nominalnie.
Zginęła za to Wielka Hrabina Etelka von Toppenheimer z Pfeildorfu, inna potężna kobieta, która wspólnie z Elektorką planowała podzielić Wissenland na dwie części - ale więcej nie wiecie poza plotkami, bo jeszcze nikt nie rozmawiał z Elektorką, a choć Ostatni mieli rozkazy by wycofać się do Pfeildorfu i go bronić, olali to, więc i nie mieli okazji spotkać się z Etelką.

Ad1: Stolicą Wissenlandu jest Wissenburg, jednak Elektorka Emmanuelle von Liebovitz utrzymuje swój dwór w Nuln. Elektorka jest zarówno Księżną Nuln jak i Wielką Księżną Wissenlandu. Samo Nuln ma szeroką autonomię i jest praktycznie niezależne od Wissenlandu, choć leży w jego granicach i jest formalnie uznawane za część Wissenlandu.

Trzecim co do wielkości miastem Wissenlandu jest Pfeildorf, dawna stolica Sollandu. Przebywała tam (a właściwie tuż obok, w Zamku Mecklemburg) Wielka Baronowa Etelka von Toppenheimer.

2. Wiadomo to co pojawiło się w poście.

3. Nie widziałem w sesji by ktoś pytał czy by zadeklarował próbę zdobycia tej informacji. Gustaw oczywiście wie, w końcu szlachcic, ale jego też nikt nie zapytał o to. Ja jestem z tych MG co odróżniają prawdziwe RPG od komputerowego i u mnie imiona nie pływają wygodnie nad głowami NPCów

4. Tam każdy może być "księciem", ale Wernicky jest rzeczywiście jednym z potężniejszych władyków. Dowodził najazdem i o tym wie każdy. Ale bardzo niewiele osób (Ostatni, którzy to odkryli + szef wywiadu) wie też, że zostało mu to zlecone przez Elektorkę - a przynajmniej on tak twierdzi i ma na to dowód w postaci listu od niej.

5. Najemnika Harkina Brocka wynajęto do odparcia najazdu. Kiedy w Prologu sesji zginął dowódca sił obrony, przekazano dowództwo jemu. Początkowo skutecznie bronił przeprawy przez rzekę, ale gdy dostał do wglądu przechwycony list, w którym Elektorka pisała, że nie planuje mu zapłacić, zerwał kontrakt i dał się wynająć Wernickiemu do usunięcia sił obronnych - zrobił to bardziej rozpraszając obrońców niż mordując, potem jeszcze dwa razy był pod Meissen, którego bronili Ostatni, dał się im z kolei wynająć do działań przeciwko granicznym. Potem chciał spieprzyć z Wissenlandu, ale nie bardzo miał którędy, więc kiedy Ostatni zaproponowali mu układ (on pomaga im zdobyć i utrzymać przełęcz, za co Gustaw zapewnia mu amnestię, nowy kontrakt z Imperium i wynagrodzenie) zgodził się. Gustaw zaś zrobił to samo co zawsze - pełen szczerych chęci jakoś tak się zakręcił, że słowa nie dotrzymał. Obecnie Brock jest ze swoją mocno przetrzebioną kompanią gdzieś w Księstwach.

6 i 7. Dobre wyjaśnienie Stalowego.

8. Wystąpiła tylko w jednej części sesji, więc tak, epizodyczna. Ale czy komendant garnizonu ukochanego przez Elektorkę miasteczka (bo ono także należy do niej i robią tam jej ulubioną biżuterię) jest nieważny?
P.S. Ja mam całą długą listę ludzi, którym drużyna zalazła za skórę i dużo krótszą, którym pomogła. I nawet zwykły, nieważny chłop, któremu jakiś Bohater Gracza ukradnie świniaka może się okazać ważny, bo np powie tropiącym bohatera łowcom nagród gdzie się ów huncwot ukrywa. Albo żebrak, któremu kiedyś Oleg dał sporo kasy za informacje, żebrak, którego w ogóle w scenariuszu nie było, może się okazać ważny - bo pamięta, że jak się wie coś ważnego to można za to kasę dostać, a nie butem w mordę, jak zazwyczaj).

9. Dobre wyjaśnienie Stalowego.

10. Że były w tajemniczych okolicznościach. Nikt z BG nie był przy nich, nikt z BG o nie nie pytał, więc skąd mają wiedzieć. Wyobrażacie sobie, że idziecie ulicą i nagle ktoś podchodzi i zaczyna: "a wiesz, w tym mieście, jakoś tak pół roku temu, zadźgali takiego jednego w tym i tym miejscu, autopsja wykazała, że..., a podejrzanymi byli X, Y i Z"? Ja też nie.

11. Co do wojny z Chaosem. Plotki, które słyszeliście podałem w poście. Ale zawsze można zapytać w sesji. Obstawiałbym, że wybranie odpowiedniej osoby (np szef wywiadu, albo jacyś oficerowie co byli na północy podczas walk) i udany test plotkowania pozwoli na uzyskanie bardziej dokładnych informacji.

Co do granicznych - Ostatni byli przy tym jak sobie graniczni poszli. Tylko to nie była żadna wojna, a zwykła rejza, najazd łupieżczy.


P.S. Ja w ogóle zachęcam do zadawania pytań, najlepiej w sesji, ewentualnie w komentarzach, jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć. Zawsze rzucę, czy to na Int postaci czy to na Ogd...

e: gladin, a tu ([Warhammer IIed.] Ostatni. Nóż w plecach. Prolog) masz pierwszy post sesyjny z tłem sprzed wydarzeń z samej sesji.
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin

Ostatnio edytowane przez hen_cerbin : 28-07-2021 o 22:34.
hen_cerbin jest offline