Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-08-2021, 22:26   #146
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
Na słowa kupca Gothard poczuł wstyd i troskę. Zbyt wielu kapłanów siedziało na ciepłych stołkach w miastach, za mało szło na peryferia…

-Nie troskajcie się, wiele jest teraz powołań, i to nie tylko wśród gołowąsów. Ja sam pół życia jako zbrojny służyłem, zanim żar wiary z łaski Sigmara nie rozpalił mojej duszy. Myślę, że On wie, że teraz w Imperium są potrzebne ręce bardziej do oręża, niż do pióra nawykłe…

Uważnie słuchał opowieści kupca, na wzmiance o zbójach mocniej zaciskając dłonie na młocie. Na widok dymu uczuł ściskanie żołądka, jak zwykle w obliczu niebezpieczeństwa. Ponoć legendarni bohaterowie byli nieustraszeni, ale on, pomimo lat zbrojnej służby, pod szatą i pancerzem był tylko człowiekiem…. Człowiekiem, który dzięki dyscyplinie i wierze potrafił narzucić swą wolę słabej powłoce doczesnej.

-Posłuchajcie mnie, panie kupcze. Wyprzęgnijcie konia i dosiądźcie go. Bądźcie czujni, baczcie na skraj lasu. W razie czego szybciej uciekniecie, furda dobytek, jeśli życie ratować będzie trzeba. Ja pójdę do wioski. Postaram się wrócić i powiedzieć wam, czy droga bezpieczna. Jeśli bym nie wrócił… obierzcie inną drogę. Jak najdą was wątpliwości, strach, módlcie się do Sigmara.

Zeskoczył z kozła. Oparł głowicę młota o ziemię i przyklęknął.

-Sigmarze, panie naszych ciał i dusz. Ochronie Twojej polecam tych trzech dzielnych obywateli Imperium. Błagam, wesprzyj mnie w moim dziele.

Powstał, odwrócił się i uczynił znak błogosławieństwa nad kupcem i jego ochroną. Następnie zwrócił się ku dymowi i wiosce i rozpoczął marsz, rozglądając się po okolicy. By oczyścić umysł i duszę, zaczął modlić się, nucąc cicho pieśń śpiewaną przez Templariuszy w Arabii.

https://www.youtube.com/watch?v=bz1gMiRsN20
 
Reinhard jest offline