WÄ…tek: Agenci Spectrum 2
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-08-2021, 17:28   #391
Col Frost
Kapitan Sci-Fi
 
Col Frost's Avatar
 
Reputacja: 1 Col Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputacjęCol Frost ma wspaniałą reputację
Tristan na swój sposób zaimponował Frankowi. Pobudki miał zaiste szlachetne, choć Polak już zbyt długo siedział w tym zawodzie, by ufać pierwszemu wrażeniu. Okaże się czy Francuz powiedział prawdę, czy była to tylko ubrana w piękne słowa osłona.

Tak czy siak, w końcu mogli wyruszyć do celu ich podróży. Adamski nie był specem od chodzenia po górach. Raz w życiu, któregoś lata wspiął się na Giewont i tyle było jego wizyt w górach. Nie był nawet w Szwajcarii ze swoim dawnym przełożonym majorem Żychoniem, na ani jednej z jego licznych tam podróży, oczywiście w celach służbowych.

Zaraz po wejściu do jaskini potknął się o jakiś kamulec i prawie wyłożył jak długi. Na szczęście przytrzymał się ręką jakiejś skalnej narośli i zdołał utrzymać się na nogach. Nie powstrzymał się jednak od siarczystego przekleństwa. Na szczęście użył języka polskiego, dzięki czemu, ku swojemu zadowoleniu, nie wzbudził tym niesmaku u towarzyszącej im damy, a jedynie echo, które nadeszło z głębi korytarza.

Gdy dotarli wreszcie na miejsce, Franek rozejrzał się po wnętrzu komory. Widział w sumie niewiele, światło latarki nie było idealne, ale ocenę przydatności pomieszczenia zostawił profesorowi. Gdy wypadła ona pomyślnie, mógł powiedzieć tylko:

- No to spróbujmy z tym kopaniem. Po coś kupiliśmy te kilofy.

Przy czym przez "spróbujmy", mam na myśli "spróbuję", pomyślał spoglądając na jajogłowego i swoją szefową. Wyglądało na to, że jest ich jedynym wsparciem siłowym. No cóż, nigdzie im się nie śpieszyło.
 
__________________
Edge Allcax, Franek Adamski, Fowler
To co myśli moja postać nie musi pokrywać się z tym co myślę ja - Col

Col Frost jest offline