Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2021, 21:51   #17
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Rozyczka Zobacz post
Hejo! Mam kilka pytań.
  1. Co to znaczy, że testy na stabilność są tajne? Jeśli moja postać takowy zawali, to wywali się i nie będzie sobie zdawać z tego sprawy?
  2. Coś więcej o autorskich modyfikacjach ran? Raczej gorsze, raczej mniej groźne, raczej coś pomiędzy?
  3. Podasz przykład sekretu postaci albo powiesz chociaż czy to w zamierzeniu coś potwornego (przywołałem kiedyś grupę diabłów na plan materialny) czy raczej niedogodności (jestem dłużnikiem pewnego drobnego rzezimieszka)?
  4. Przewidujesz awansy? Jeśli tak, to na jakim poziomie zakończymy grę oraz czy będzie można multiklasować?
  5. Rzuty są w kolejności czy do rozdysponowania?
Cześć,

1. Stabilność dotyczy rzutów na umieranie gdy hp spadnie do 0. 50/50 szans na sukces i porażke. Co rundę rzuca się k20. 3 zdane/oblane określają czy postać ginie czy nie. W tym czasie drużyna ma czas by podleczyć, ustabilizować itd.

Mówiąc że są tajne po prostu stwierdzam że nie podaję wyników rzutu w kolejnych rundach przez co jest trochę większy dreszczyk podczas leczenia padłego bohatera i mniej zagrań w stylu: poprzedni rzut na stabilność jej wszedł, więc w tej rundzie nie trzeba jeszcze pomagać. Kosmetyczna zmiana, ale dodaje nieco dramatyzmu walkom.

2. Większość ran w standardowych zasadach można wyleczyć byle pierwszym czarem. Zmiany dotyczą tego by nie był to byle "leczenie ran" by zasklepić zakażoną ranę, czy strzaskane żebro. Chcę zamiast tego nieco dać tutaj więcej pola dla umiejki medycyna.

3. Nie podam , ale sekretu takiego nie trzeba przyjmować, można po wylosowaniu uznać "nie chcę żadnego". Są różne, a pewnie będę wymyślał też własne jak mnie historia natchnie. Niektóre są powiązane z lokacjami w przygodzie, inne z fabułą, inne tylko smaczkami.

4. Rozdział 1 teoretycznie podnosi lvl do 3. Przygoda w całości, gdybyśmy chcieli kontynuować przewidziana jest do 12 lvl. Multiklasowanie nie jest zabronione.

5. Do rozdysponowania zgodnie z podręcznikiem gracza.
 

Ostatnio edytowane przez Rewik : 13-08-2021 o 21:53.
Rewik jest offline