Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2021, 20:38   #190
Reinhard
 
Reputacja: 1 Reinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputacjęReinhard ma wspaniałą reputację
- Nie zdążyłem podziękować… gdyby nie wy, zostałbym w tej opuszczonej przez Sigmara wiosce, która mnie mierzi. Jak ona się nazywa?

Umilkł, łapiąc oddech z boleścią.

- A i dobrze prawicie, panie Volbrau. Samemu niewiele zdziałam, powinienem przyłączyć się do oddziału zwalczającego zwierzoludzi. Prędzej go znajdę w mieście… A co to za margrabia tam panuje? Wiecie może, czy rezyduje tam kapłan bitewny?

Kapłan zaczynał powoli odpływać w sen, gdy młodzik zaczął zadawać mu pytania.

-Wybrańcem… to zaszczyt, ale niesie za sobą niewiele uznania, a wiele obowiązków. Trzeba dobrowolnie zgodzić się na to brzemię, które jest jednocześnie najpiękniejszą czynnością, jaką może podjąć człowiek. A przyjść może na to pora w każdym miejscu i każdym czasie. Mnie to ogarnęło w połowie życia, w Arabii. Długo myślałem, czy je przyjąć, bo tylko akt wolnej woli może doprowadzić do przekroczenia swego człowieczeństwa ku Bogu. To, co się wtedy dzieje w duszy człowieka… to nieopisywalne.

Poprawił się na leżu.

-Czy rozmawiam z Sigmarem? Zbyt skromny ze mnie pyłek na takie zaszczyty. Modlę się o jasny osąd sytuacji, o znaki, o błogosławieństwo sprawnego rozumu i pewnej ręki, ale czasem jestem za głupi, by pojąć zamiary Sigmara. Tak, jak uczysz się robić mieczem, tak ja ciągle uczę się wiary. Czasem, jak widziałeś w wiosce, Sigmar odpowiada na moje modlitwy. Wielka jest to łaska.

-Co do odczuć…. Jestem kamieniem rzuconym przez Niego na szaniec broniący Imperium, w tym ludzi, którzy je tworzą. Zgadzam się na to z sercem pełnym pokory i radości. Jestem prostym człowiekiem i zgrubnie przekazuję nauki Sigmara. Lepiej ci to wytłumaczą kazania. Uczęszczaj na nie, gdy tylko będziesz mógł. I pamiętaj, że modlitwa to także walka z wrogami Imperium. Ale mądra walka, nie chodzi o to, by zginąć wskutek złej oceny pola bitwy.
 

Ostatnio edytowane przez Reinhard : 17-08-2021 o 20:40.
Reinhard jest offline