Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2021, 08:59   #16
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację
- Powoli robi się za dużo wątków. - stwierdził Galeb unosząc otwartą dłoń - Po kolei.

- Karak Hirn. Hrabia słusznie zakłada że dawi listu nie oddadzą. Chcę zwrócić jednak uwagę na zachowanie ostrożności. Ktokolwiek zawiązał spisek dysponuje wielką władzą. Pewnie byłoby trudne ale nie niemożliwe podstawić lub przekonać specjalistę by zrobił coś niemądrego z listem gdy znajdzie się w jego zasięgu. Król i Rada Karak Hirn nie działają pochopnie, lecz w obliczu jawnej prowokacji będą musieli zareagować z całą stanowczością. I o ile dla Cesarza słowo Króla Alrika może niewiele znaczyć to dla Strażnika Uraz będzie więcej niż wystarczające.

- Były sekretarz. Możemy z nim pomówić. W temacie thaggaroki mógłbym go z pewnością przegadać a to dobry sposób na zdobycie jego zaufania. Potrzebowałbym jednak kogoś kto w odpowiednim momencie skieruje rozmowę na właściwy tor. Ty. - zwrócił się obcesowo do Gustava - Piszesz się na to?

- Pocztmistrz. Tym też możemy się zająć z Detlefem. Wpierw muszę się jednak rozmówić ze Starszyzną. Nie znam tutejszych zwyczajów, granic wpływów i powiązań jakie mają dawi. Chcę to wiedzieć zanim zaczniemy działać. Podobnie z bankiem. Myślę że tej informacji mi nikt nie odmówi jednak muszę być rozeznany.

- Półświadek - Galeb uśmiechnął się na tą grę słowną - To powinno być w waszych rękach Herr Kaufmann i w rękach Roz. My się z Detlefem nie orientujemy w tym. Co najwyżej moglibyśmy rozsmarować kogoś po ścianie i puścić coś z dymem. - Runiarz tym razem nie oparł się pokusie potarcia widocznego kawałka oparzonej skóry.

- Przypomniało mi się coś jeszcze. Ponoć młodszy von Rudger dostał wiadomość od posłańca przepuszczonego przez Granicznych że Etelka von Topperheimer zdradziła, dlatego miał ewakuować Magrittę. Jak to dokladnie było? - zwrócił się do Gustava.
 
Stalowy jest offline