Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2021, 10:53   #2
gazda
 
Reputacja: 1 gazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputację
- Czcigodny Patriarcho. Powody właściwie mam dwa - wziąłem głębszy wdech przed kontynuacją. Z moich wcześniejszych wróżb wynikało że będę potrzebował dobrego uzasadnienia dla mej prośby więc przygotowałem sobie wcześniej wyjaśnienie.

- Pierwszy jest związany z moimi badaniami. Od pewnego czasu interesują mnie nieregularne okresy komet na nieboskłonie. Wiele z nich jest dobrze opisanych w naszej bibliotece np w 'Niecyklicznych obiegach ciał niebieskich' Manrichta Obelsona czy 'Anomaliach w obrotach' Wolframa Pertisha. Z kolei Herwin von Ushke w swoim rękopisie 'O niewyliczonych trajektoriach' wymienia całą liste tych ciał. Porównując ją z naszymi mapami, znalazłem kilka ciał a w tym jedną kometę imienia Gustafa Szczerego której obserwacja, jeśli wogóle się pojawi, nie jest umożliwia nawet z najwyższej wieży w naszym Kolegium. Herwin von Ushke pisał, że kometa ta była obserwowana tylko w północnych częściach Imperium. Chciałbym się więc tam wybrać, i mam nadzieję że uda mi się ją tam zaobserwować. Być może kolejne obserwacje pomogą nam w ustaleniu jej rzeczywistej trajektorii? - zakończyłem pytaniem wcześniej przygotowany wywód.

- Jest też drugi ale już mniej znaczący powód Patriarcho. Całe życie spędziłem w Altdorfie. Mój ojciec jest kupcem i nie raz widziałem towary z najodleglejszych obszarów Imperium. Chciałbym choć raz wychylić nosa ze stolicy i poznać przynajmniej jeden z tych zakątków, a moje badania właściwie mi to umożliwią - ufam że nadanie wyprawie nieco osobistego charakteru pomoże mi bardziej zakamuflować prawdziwy cel wyjazdu. Nie mogłem wszak wyjawić, że moje prawdziwe cele są nieco inne.


Owszem, interesowało mnie jedno szczególne ciało niebieskie o nieregularnym obiegu, ale nie była to kometa Gustafa Szczerego, tylko Morrslieb. I owszem, chciałem wybrać się na północ, ale nie dlatego że chciałbym ją zwiedzać. Słyszałem że to właśnie w Loży Złotego Blasku są niszczone artefakty Chaosu, a nie znam innego miejsca które pozwoliłoby mi w jakikolwiek sposób wyjaśnić dlaczego ten księżyc tak mnie fascynuje. Czy kontakt z tymi zakazanymi artefaktami pozwoli mi poznać moje prawdziwe przeznaczenie? Na to właśnie liczę, bo wiem że magia nauczana w Kolegium Niebios mi tego z pewnością nie wyjawi...
A co do interesowania się takimi przedmiotami tutaj, w Altdorfie, cóż, i bez wróżenia wiadomo jak by to się skończyło.
 
__________________
pamparampam
gazda jest offline