Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2021, 16:23   #4
gazda
 
Reputacja: 1 gazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputacjęgazda ma wspaniałą reputację
"...dokonasz czegoś wielkiego... dokonasz czegoś wielkiego... dokonasz czegoś wielkiego" - z zadowoleniem wsłuchiwałem się we wciąż powtarzające się w mej głowie słowa Patriarchy gdy z uśmiechem wdychałem wilgotne powietrze. Było wyraźnie inne niż wczoraj i nigdy takiego nie czułem. Czy to tak pachnie morze? Czy tak pachnie Morze Szponów?

Z zadumy wyrwały mnie krzyki i zamieszanie na pokładzie. Część załogi odrywa się od swoich mniej ważnych obowiązków i łapie za jakieś liny i bosaki jakby chcieli wyławiać kogoś z wody, a kapitan już patrzył lunetą we wskazywanym przez kogoś kierunku. Gdy wzrokiem znalazlem powód zamieszania wszystko było jasne. Wzywają pomocy... eee, chyba?

I wtedy mnie tknęło. Cóż byłby ze mnie za czarodziej niebios gdybym potrafił korzystać ze swych mocy tylko w cichych obserwatoriach astronomicznych? Tyle razy słyszałem o magistrach ledwo uchodzących z życiem tylko dlatego że świetnie operowali wiatrami. A Piromanci z Kolegium Płomienia? Ci przecież walczą na polach bitew! A co ja potrafie? Przecież rzucenie prostego czaru na płynącym statku nie powinno być takie trudne, prawda?

To myśląc zacząłem skupiać się na otaczających mnie wiatrach w poszukiwaniu wiatru Azyr i zacząłem go wyodrębniać i splatać. Może i byłem na bujającym się statku ale mogłem poświęcić trochę czasu na dodatkowe splatanie wiatrów ułatwiające rzucenie czaru. W końcu to moje pierwsze świadome władanie magią poza Kapitułą Niebios. Chcę aby ta wróżba była prawidłowo wykonana. [splatanie magii a nastepnie rzucenie czaru Wróżba]
Chcę się dowiedzieć czy z pomocy tym rozbitkom wynikną jakieś większe kłopoty.
 
__________________
pamparampam
gazda jest offline