Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2021, 20:46   #114
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tildan Zobacz post
Pewien poeta - według anegdoty - spotkał się kiedyś na wąskiej ścieżce z, nieukrywającym swej niechęci wobec niego, krytykiem literackim.
- Głupcom z drogi nie ustępuję! - warknął krytyk.
- A ja zawsze chętnie to czynię. - odrzekł poeta, uchylając kapelusza.

Można by przyjąć, że ów poeta miał rację. Jednakże w słowach pisarki Marie von Ebner-Eschenbach znajdujemy - niby swoisty komentarz do owej anegdoty - niepodważalną prawdę:
"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda, która toruje głupocie drogę do opanowania świata."

Jeśli więc nic nie spróbujemy zrobić, Bielon, to odpowiedź, czy postąpimy przyzwoicie, narzuca się sama.
Pięknie powiedziane.


Bielon to miłe, że martwisz się o pękające żyłki, ale zarówno ja, jak i znakomita większość użytkowników jest stabilna emocjonalnie. Widać to po postach w temacie. Wyrażanie krytyki nie musi wiązać się z furią. Ja na przykład mam w zwyczaju zupełnie na spokojnie sygnalizować niezadowolenie. Polecam wszystkim, jest to bardzo zdrowa forma komunikacji. W takiej sytuacji zamiast czekać na wybuch wulkanu i na tę wspomnianą "pękającą żyłkę", rozmawia się o problemie zawczasu.

A jeśli już koniecznie musimy rozmawiać o samej naturze władzy: doceniam kiedy ktoś się poświęca dla społeczności, aby pomóc. Nie doceniam, kiedy trzyma się stołka za wszelką cenę dla korzyści - a te niekoniecznie muszą być finansowe. Może to być np. budowanie ego, karmienie swego narcyzmu i tym podobne.
 
Bardiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem