Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2021, 15:25   #43
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Ostatnia seria rzutów dla rund 1-3 (NPC, wilki, dodatki dla BG i temu podobne

Uszeregowanie rzutów jest następujące: 3k100 oraz 3k10 dla sierżanta Knappe, który rzuci się na pomoc Hummelowi. 3k100 i 3k10 dla Kurta Weiblicha, który będzie pomagał młodemu Ruprechtowi. 1k100 przerzutu SW dla Larsa oraz 3k10 na celne ciosy mieczem Niersa.

Co nam tam powypadało? Knappe nie trafi celu ani razu przez trzy rundy, podobnie Kurt. Trochę wstyd dla miejscowych biorąc pod uwagę Wasze wyczyny, ale w końcu to Wy macie tu błyszczeć!

Przerzut SW dla Larsa niestety się nie udał, co oznacza -10 do wszystkich testów w tej potyczce (ale przez wzgląd na charakter postaci nie będziemy tego opisywali jako efekt strachu, tylko bezrozumnego gniewu, który upośledza percepcję i koordynację ruchów). W efekcie z wynikami 63 i 67 na WW Lars będzie się uganiał z wściekłym rykiem za uchodzącym przed ciosami dwuręcznego miecza wilkiem ścinając na oślep gałęzie, a chwilami nawet całe młode drzewka i miotając norskie wyzwiska (polecam Google Translate i soczyste teksty tłumaczone na norweski, duński albo islandzki, to się świetnie nadaje na norskie bluzgi).

Za to pan Niers… Pan Niers zaliczył SW z wynikiem 4 na k100, więc jest opanowany niczym Królowa Lodu! Pierwsza runda i dwa piękne ciosy mieczem, kolejno za 13 i 12 ran brutto (nie omieszkam tu wspomnieć, że to ja MG wyrzuciłem te 7 i 8 na k10 ). Logika podpowiada, że wszystko poszło w jednego wilka, więc oczami wyobraźni widzę jak Karl Peter tnie bestię w grzbiet rozrąbując jej kręgosłup, a potem płynnym ciosem ścina wielki zębaty łeb, który turla się wprost pod nogi Olivii!

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że efekt Zastraszania w wykonaniu Niersa wciąż na wieśniaków działa, więc Altdorfczyk kosztem akcji natychmiastowej może rzucać chłopom jakieś proste rozkazy!

A następnie pierwszą rundę wstrzymujemy do momentu ważnej reakcji Nanatara! Otóż Olivia Hochberg nie zaliczyła testu SW z wynikiem 68, więc uznałem, że przez wzgląd na trzęsące się ręce i plączący się język będzie jej DWA razy trudniej rzucić zaklęcie „Odgłosy” (PT na bardzo wysokim dla Olivii poziomie 8). A gracz użył komponentu pomocniczego +1 i wyturlał 7! Czyli nawet w takich okolicznościach młoda adeptka zdołała wydać z siebie magiczny krzyk gryfa!

No i teraz musimy uwzględnić ten magiczny krzyk w przebiegu rundy. Jeśli zatem po rzuceniu zaklęcia panna Hochberg uprzedzi resztę drużyny (na przykład okrzykiem), że gryf jest magicznym złudzeniem, nikt z BG i NPC nie będzie musiał ponawiać rzutu na SW z założeniem, że nieudany test oznacza spektakularne sfajdanie się w portki (wilki tego wyjaśnienia rzecz jasna nie zrozumieją, więc dla nich na pewno machnę test Strachu). Ale jeśli Olivia nic nie wyjawi, testować SW będą musieli wszyscy oprócz niej samej, bo wszyscy będą przekonani, że spod czarnej kopuły gałęzi runął na nich rozwścieczony gryf!

Nanatar, pałeczka w Twoje ręce! No i gratuluję pomysłu oraz wykonania!

Jak już będę wiedział, co zrobi Olivia, będę mógł policzyć akcje Guntera, Ruprechta, panicza Mause oraz wilków (wiecie, chodzi głównie o odpowiednio malownicze opisy tego fajdania w gacie).

W razie pytań nie wahajcie się pisać!

Generalnie całkiem dobrze nam ta scena idzie, nawet biorąc pod uwagę tak dużo rzutów poprzez Kostnicę (co jest istotnym nowum w porównaniu z „Panem Wron”

P.S. Mam problem z awatarem Larsa. Udało mi się zmniejszyć rozmiar pliku do 88 KB, ale muszę dobić poniżej 25 KB - jakiego użyć narzędzia, ktoś doradzi?


Cytat:
Napisał Obca Zobacz post
Nadal beż netu ale z każdej knajpy obiadowej nadrabiam co się dzieje.
Jesteś niesamowita To mam taką niezobowiązującą propozycję, jeśli przypadkiem nie opuściłaś jeszcze lokalu! Dasz radę rzucić pod swoim ostatnim postem 4k100 i 3k10? Jak nie, nie ma sprawy, sam rzucę do godziny (ale własne rzuty to własne, zawsze to lepiej psioczyć po fakcie na siebie, a nie MG! )
 
Ketharian jest teraz online