Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2021, 21:55   #45
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Runda 1

Pora pobawić się cyframi w ujęciu całościowym. Dla przypomnienia, Franz Maurer zdał test SW, a następnie jednym celnym ciosem włóczni zabił wilka atakującego sierżanta Knappe (dziesiątka na k10, +3 rany z Furii Taala, +3 z Krzepy, -3 z Wyt wilka, w sumie 13 ran netto). Wilk w agonii, bo te biedaczki mają tylko 12 Żyw (mogłem przewidzieć, że zaczniecie fikać już w prologu i napuścić na Was trolle, kurka molka). Tym samym w następnej rundzie Franz przesunie się w stronę najbliższego wilka i będzie dźgał ponownie już bez mierzenia (z wyniku rzutu wiadomo, że i tak trafi).

Lars nie zdał testu SW i bardzo się zdenerwował. Wyskoczywszy przed Olivię zasłonił ją swoim ciałem odpędzając jednego z wilków dwuręcznym mieczem. Nieporęczna broń i zaślepiająca złość sprawiają, że potężny Norsmen zamiast bestię zetnie bez cienia litości stojący mu na drodze świerk!

Knappe ruszył z pomocą Hummelowi, ale nie zdołał dosięgnąć mieczem wilka. Podobnie poradzili sobie w tej rundzie pozostali wieśniacy, żaden z nich nie zranił bestii. Lori oddał szybki strzał bez mierzenia chybiając o włos swego celu.

Pan Niers dwoma ciosami miecza zasiekł drugiego z zagrażających Oliwii drapieżników, odrąbał mu efektownie łeb. Panna Hochberg pomyślnie splotła zaklęcie skrzecząc niczym najprawdziwszy gryf i budząc wyraźne zalęknienie wśród wilków (i wcale bym się nie zdziwił, gdyby niektórzy z nich i tak posrali się z wrażenia).

I jeszcze panicz Mause, który nie zaliczył testu SW, a mimo to trzęsącymi się rękami i przy wtórze szczękających jak estalijskie kastaniety zębów zdołał dźgnąć szpadą wilka gryzącego Ruprechta.

Wilków zostało pięć (dwa zginęły z rąk Mauera i Niersa, trzeci pobiegł za Fuchsem). I teraz uświadomiłem sobie, że zamknąłem Kostnicę w moim ostatnim poście bez uprzedniego rzutu dla moich czworonożnych przyjaciół! Jeden z nich będzie w pierwszej rundzie próbował ugryźć Larsa, dwa Guntera i dwa Ruprechta. Testy gryzienia jutro w nowym teście i kiedy tam poturlam, będziemy już mieli wszystko, co niezbędne do zamknięcia wszystkich trzech rund z wyjątkiem akcji Olivii.
 
Ketharian jest teraz online