Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2021, 20:59   #32
Stalowy
 
Stalowy's Avatar
 
Reputacja: 1 Stalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputacjęStalowy ma wspaniałą reputację

Galeb wraz z resztą towarzystwa przyszedł do nawiedzonego ex-sekretarza. Zgarnął po drodze kielich z trunkiem.
Rudolf gadał jak najęty odnośnie skavenów i być może wierzył w tą historię. A może nie.

W głowie Galvinsona pojawił się obraz Szarego Proroka na lektyce odpływającego na fali szczurów z zasięgu jego młota. Był tak blisko. Jeszcze jeden skok, jeszcze kilka kroków i mógłby sięgnąć skurwysyna. Sklecona z kilku stworzeń pomutowana abominacja na posterunku przy kamiennym moście, która omal go nie rozszarpała. Tłoczący się na dnie podziemnej pieczary dywan ze skaveńskich ciał.

- Rozwiązanie problemu skavenów jest tylko jedno - ich całkowita eksterminacja. - rzekł krasnolud na słowa kupca, po czym zwrócił się do Ostwalda - Jestem Galeb Galvinsson. Słyszałem jak mówiliście o skavenach. Widzieliście ich? Mają tu swoje nory w Nuln? Walczyłem przeciw nim pod Karak Azul. Ohydne wynaturzenia

Opowieść Rudolfa trochę mieszała mu szyki, ale miał nadzieję pokierować rozmowę tak z byłym sekretarzem by zejść na tematy skąd wie o skavenach, a gdy atmosfera by się już trochę rozluźniła (znaczy nie byłoby uszu które mogłyby podsłuchać) Galeb wypytałby człowieka o to jak wyglądała jego funkcja w pałacu i czy może w ramach jego obowiązków czytał jakiś raportów o szczuroludziach?
Wolał unikać bezpośrednich pytań o funkcjonowanie tego i owego, ale wiedział że pytając o różne rzeczy naokoło mógł uzyskać obraz mniej więcej jak sytuacja wyglądała.
A kto wie... może i pijany człek wygadałby coś bardziej ciekawego? Potrzebna była cierpliwość, rozwaga i mocna głowa, by w razie nie uzyskania potrzebnych informacji móc przynajmniej zawiązać z byłym sekretarzem dobry kontakt.



 

Ostatnio edytowane przez Stalowy : 10-09-2021 o 21:07.
Stalowy jest offline