Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-09-2021, 09:17   #2
Campo Viejo
Northman
 
Campo Viejo's Avatar
 
Reputacja: 1 Campo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputacjęCampo Viejo ma wspaniałą reputację
Nie znam systemu, ani mechaniki, ale trochę broni i amunicji mam.
Bardzo fajnym kalibrem, takim wczesnym prototypem 6.5mm creedmoor, którego zdaje się w tej liście, też nie ma, jest „szwedzki” mauser 6.5 x 55 przez wielu uważany, za najlepszy spośród mauserów. Czy to prawda przekonam się wkrótce, bo kilka tygodni temu nabyłem skróconą wersję Husqvarny z 41r.

A tradycyjny Mosin Nagant powinien mieć literkę 54R (ruski), brakuje fińskiego 53, który był celniejszym tuninguem karabinów rosyjskich, chyba głównie 91/30. Takiego radzieckiego (bo już z 1928 z ośmiokątnym „zamkiem?” dragonów mam. Później na Niemców klepali już podczas wojny na szybkiego okrągłe.) 57 były polskie.

Z doświadczenia polowania wiem, że największe obrażenia powodują nawet nie tyle prędkości wylotowe z lufy, ilość gramów prochu w łusce, czy nawet kaliber tak do końca, lecz kształt czubka kuli, odległość strzału i miejsce trafienia.
 
__________________
"Lust for Life" Iggy Pop
'S'all good, man Jimmy McGill
Campo Viejo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem