Wątek: Czy D&D gryzie?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2007, 17:49   #53
corenick
 
corenick's Avatar
 
Reputacja: 1 corenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetnycorenick jest po prostu świetny
Cytat:
Napisał Ninetongues Zobacz post
A skoro ktoś wymaga ode mnie argumentów, a ja je podaję, to może by tak ktoś podał jakiś argument za Dedekami, poza pustych deklaracji "że on to gra fajnie"? Moje więc "insynuacje" służą temu, żebyś Ty, lub ktokolwiek broniący D&D tak zawzięcie pochwalił się, jakie to wspaniałe rozgrywa sesje. Bo na Forum to byle kto potrafi poprowadzić niezłą sesję, a miejsca tu na mechanikę i crawla za bardzo nie ma.
Ok Ninetongues. Bralem swego czasu udzial w 48h sesji DD i nikt z nas nie czul ze mechanika psuje cokolwiek. Swoja droga powiedz mi skad ty wziales ta bzdure o figurkach? Kto ci karze grac z figurkami? Moze mylisz systemy? Moze ci chodzi o WH bitewniaka? W ostatecznosci moze chodzic o Mechwarriora...

Cytat:
Napisał Oficjalna strona DD
Characters accomplish tasks by making skill checks, ability checks, or attack rolls, using the core mechanic.

What is the core mechanic?

D&D uses a core mechanic to resolve all actions in the game. This central game rule keeps play fast and intuitive.

Whenever you attempt an action that has some chance of failure, you roll a twenty-sided die (d20). To determine if your character succeeds at a task (such as attacking a monster or using a skill), you do this:

* Roll a d20.
* Add any relevant modifiers.
* Compare the result to a target number.

If the result equals or exceeds the target number (set by the DM or given in the rules), your character succeeds. If the result is lower than the target number, your character fails.
Tak sie sprawdza akcje. Modyfikatory zazwyczaj szybko mozna znalezc na karcie. Nic szybszego nie wymyslisz ani tez nic prostszego.

Co do map czy tez "plansz" to chyba lepiej ze istnieja, ze MG moze sie na nich oprzec i ze gracze nie skoluja sie po momencie. De facto mapy zazwyczaj robi sie dla pewnych obiektow, zazwyczaj kluczowych w przygodzie a nei dla calej przygody.

Powiedzmy sobie szczerze. Tworzysz system, prawda? Liczysz na to, iz bedzie unikalny, wspanialy, ze go opublikujesz (nie boj sie Ninetongues, czytuje forge'a czasem). Tu pojawia sie moje pytanie. Skad w twojej prezentacji systemu na LI wypowiedzi innych uzytkownikow w stylu "a to jest cos jak ...". Na LI ludzie wyszukuja podobienstwa do czegos, na forgu uzyskales nie do konca dobry feed back ale to Ty bedziesz wypominal wady innych systemow. Rada moja dla Ciebie jest taka: Zastosuj w AI mechanike D20. Zobaczysz ile zyskasz na grywalnosci.
 
__________________
-----------------------------------------------------
Info dla obslugi: Mam angielska wersje OS wiec nie posiadam polskich czcionek.

Ostatnio edytowane przez corenick : 01-09-2007 o 17:55.
corenick jest offline