Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-10-2021, 18:52   #40
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

Rudolf pożegnał się z obecnymi i powrócił do swego domostwa. Frau Kleinhopper, jego gospodyni nie spała jeszcze. Podała mu listy, które przyszły pod jego nieobecność z Kreutzhofen. Kupiec odprawił ją, nie był głodny i nie potrzebował pomocy. Mimo trawiącej go ciekawości, odłożył czytanie korespondencji do rana. Był dość zmęczony i chciał odpocząć.

 Rano

Siedząc przy swoim biurku w szlafroku, z ciepłym naparem pod ręką, zabrał się do korespondencji.

Kochany braciszku,
niestety wszystkie zalecenia doktora Entesaga nie zdały się na nic. Tatko nie czuje się nic lepiej i coraz mniej ma sił. Oczywiście nie przyznaje się do tego i nadal większość czasu spędza w warsztacie. Czy masz jakieś pomysły, jak moglibyśmy mu pomóc? Z tego też powodu nie nadążamy z realizacją wszystkich zleceń. Otto nawet z pomocą Emmericha oraz Nikolausa nie są w stanie zrobić wszystkiego. Potrzebna jest nam jeszcze jedna osoba. Czy wyrażasz zgodę, na zatrudnienie kogoś?

Zdarzyło się też coś, co pewnie Cię zaciekawi. Wiem, że dobrze znałeś się z Robin i niepokoiło Cię to, że rok temu niespodziewanie zniknęła. Wyobraź sobie, właśnie się pojawiła. I to nie sama! Miała ze sobą roczną córeczkę! Możesz sobie wyobrazić, jak w całej okolicy zaczęło huczeć od plotek! Gretchen i Gundrun nie mogły być bardziej szczęśliwe. Niedaleko pada jabłko od jabłoni prawda? Wśród wielu plotek na ten temat pojawiła się również ta, że to Ty jesteś ojcem dziecka. Wydaje mi się to zupełnie do Ciebie niepodobne, prawda?


Rudolf czytał dalej, ciekaw wieści z rodzinnych stron. W końcu sam zasiadł do pisania.


Droga siostro!
Przykro mi czytać o tatku. Być może w Nuln udałoby się znaleźć kogoś, kto by mu pomógł, ale musiałby on tu przyjechać. Żaden znany lekarz nie wybierze się w tak daleką podróż, nieważne ile bym mu pieniędzy oferował. Zbyt dużo utraciłby klientów w tym czasie. Postaram się coś wymyślić ale tymczasem proszę, byś delikatnie wybadała, jak skłonić papę do przyjazdu do mnie.

Jeżeli uda wam się znaleźć kogoś do pomocy, zatrudnijcie go. Spróbuję znaleźć też kogoś tutaj i przysłać wam do pomocy. Nie możemy sobie pozwolić, aby z braku rąk do pracy utracić zdobyty rynek.

Informacja o Robin bardzo mnie cieszy, gdyż mocno martwiłem się o nią. Gdybyś miała jednak jakiekolwiek wątpliwości to zapewniam Cię, że nie jestem ojcem jej córki. Gdyby jednak potrzebowała jakiejś pomocy, proszę udziel jej w mym imieniu, ze względu na naszą znajomość. Zaprosiłbym ją do odwiedzenia mnie w Nuln, ale nie wyobrażam sobie, aby mogła się odnaleźć wśród tych kamiennych murów wokół.

Zapytaj ją przy okazji, czy pamięta krwawca, z którym zetknęliśmy się, poszukując przywódcy bydłokradów (wtedy, gdy spotkaliśmy elfiego upiora). A jeżeli nie ona, zapytaj Bogdanova. Tak czy inaczej jest w Nuln ktoś, kto zapłaciłby sumkę za szczepki i posadzenie tego świństwa w mieście. Borys na pewno zaciekawi się, gdy dowie o zyskach. Ale w pierwszej kolejności wolałbym, gdyby udało Ci się dogadać z Haube.


Przerwał pisanie i zamyślił się nad dalszą treścią. Po chwili kontynuował pisanie. Każda dostawa beczek do Nuln była okazją do wymiany korespondencji. Dzięki temu Rudolf jako tako wiedział, jak stoją sprawy w jego rodzinnym miasteczku.

 

Ostatnio edytowane przez Gladin : 09-10-2021 o 18:01.
Gladin jest offline