Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2021, 16:10   #35
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Mam pytanie:
Czy sięganie po broń to akcja?

Czyli zaskoczony przeciwnik traci pierwszy ruch bo jest zaskoczony a drugi na sięgnięcie po broń?

Walcząc dwoma broniami bez featu potrzeba dwóch tur na wyjęcie dwóch sztuk broni?

W czasie walki mieczem gdy ktoś ucieka i chcę w niego rzucić toporem to poświęcam akcję na sięgnięcie po topór i w kolejnej turze rzucam? (No chyba, że mam styl walki bronią miotaną i w ramach jednej akcji dobywam broń i atakuje) tak?

Co z bronią drzewcową? Strażnicy nawet zaskoczeni i opierający się o glewie nie tracą akcji na dobycie broni?

Podmiana broni do walki w zwarciu na dystansową to też standardowa akcja? Przy założeniu, że broń ręczną upuszczam jako free action?
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem