Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2021, 17:32   #36
Rewik
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Sięganie po broń jest częścią akcji ataku (lub ruchu). Można jedną taką czynność na akcję zrobić. Masz to opisane w podręczniku gracza str. 190.

Zaskoczony przeciwnik traci jedna całą rundę, ale w drugiej swojej rundzie moze juz atakować (no chyba ze nie ma broni przy sobie).

To jest ciekawe. Dobycie pierwszej broni na pewno może zrobić jako darmową akcję w ramach ataku, nie wiem czy może w ramach off-hand attack'u (bonusowej akcji) dobrać też drugą broń. Do decyzji MG imho. Ja bym powiedział że może.

Sięgasz i rzucasz w jednej turze. Pytanie jeszcze co robisz z mieczem (patrz niżej)

dobywanie broni nie ma nic do zaskoczenia. tracą normalnie 1 rundę.

Jeśli jest coś takiego jak puszczenie broni za darmo to nie jest to akcja, a część ataku. Słyszałem o tej zasadzie (puszczenie broni z darmo), ale nie wiem gdzie można ją znaleźć. Pamiętaj tylko że kuszę trzeba nałądowac jako bonusowa akcja.
 
Rewik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem