Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2021, 17:36   #37
Sindarin
DeDeczki i PFy
 
Reputacja: 1 Sindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputacjęSindarin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Mam pytanie:
Czy sięganie po broń to akcja?
Tak i nie Jest to akcja interakcji, a z nimi wygląda to tak: jedną w turze możesz wykonać za darmo, jako część akcji lub ruchu, ale druga wymaga już pełnej akcji.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Czyli zaskoczony przeciwnik traci pierwszy ruch bo jest zaskoczony a drugi na sięgnięcie po broń?
Może dobyć broń przy pierwszej swojej akcji - na przykład ataku.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Walcząc dwoma broniami bez featu potrzeba dwóch tur na wyjęcie dwóch sztuk broni?
Możesz albo poświęcić jedną turę na samo dobranie broni (korzystając z darmowej interakcji do pierwszej broni i akcji do drugiej), albo w pierwszej turze dobrać jedną za darmo (i np. zaatakować), a w drugiej dobrać drugą za darmo.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
W czasie walki mieczem gdy ktoś ucieka i chcę w niego rzucić toporem to poświęcam akcję na sięgnięcie po topór i w kolejnej turze rzucam? (No chyba, że mam styl walki bronią miotaną i w ramach jednej akcji dobywam broń i atakuje) tak?
Jeśli masz wolną rękę (albo upuściłeś miecz), możesz dobrać i rzucić toporem w tej samej akcji.

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Co z bronią drzewcową? Strażnicy nawet zaskoczeni i opierający się o glewie nie tracą akcji na dobycie broni?
Jak wyżej, dobierają ją za darmo przy okazji pierwszej akcji - chociaż ja bym uznał, że jak się o nią opierają, to już mają dobraną

Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
Podmiana broni do walki w zwarciu na dystansową to też standardowa akcja? Przy założeniu, że broń ręczną upuszczam jako free action?
Tak jak z toporem, dobierasz i atakujesz w jednej akcji, jeśli upuściłeś broń ręczną, a nie schowałeś.

EDIT: Rewik, ubiegłeś mnie! Ale odnośnie puszczania broni, to chyba nie jest to nigdzie zaznaczone, ale przyjmuje się, że to nie jest żadna akcja
 

Ostatnio edytowane przez Sindarin : 12-10-2021 o 17:40. Powód: Za wolno piszę!
Sindarin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem