Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2021, 21:12   #18
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Streszczenie: odpowiadam tutaj Campo Viejo, że jak chcemy rozmawiać na ten temat to najpierw należy ustalić definicję co to jest rpg i jaka jest w nim rola mg. W dalszej części wskazuję Corpse, że nie przeczytał ze zrozumieniem mojej poprzedniej wiadomości i postuluję, żeby nie odpowiadał.

---------------------------------------------

Campo Viejo - no ma. Bo jeżeli zamiast "prowadzenia sesji przez mg" jest "prowadzenie graczy przez mg" jak wyżej napisano
Cytat:
Napisał Corpse Zobacz post
Gracze owszem, mają swobodę, ale decydując się na granie z konkretnym MG, zezwalają też na to by on ich PROWADZIŁ. Nie bez powodu czasownik którego używamy mówiąc o pracy MG to właśnie PROWADZIĆ. Nie "opisywać świat", nie "czekać aż gracze sami coś wymyślą" tylko PROWADZIĆ.

, jak uważa się, że gracze to nie są nasi mniej lub bardziej lubiani/zdolni współuczestnicy zabawy, a niedorajdy, które trzeba prowadzić za rączkę bo nie dadzą rady
Cytat:
Napisał Corpse Zobacz post
Ale to reżyser i scenarzysta są głównymi postaciami w tej sztuce i tym właśnie jest MG w sesji. Bez nich, aktorzy są jedynie dziećmi we mgle.

i jeżeli nie odróżnia się "scenariusza przygody rpg" od "scenariusza do sztuki teatralnej" no to w takim wypadku rzeczywiście taki opowiadacz dla gawiedzi to wykonuje dla niej pracę, a oni tylko biorą "rozrywkę". Podobnie jak ta pani, o której wspomniał Vantablack - wykonywała pracę dla kogoś kto brał rozrywkę z jej wcielania się w rolę. Nie wiem o jaką rolę chodziło, ale on bawił się całkiem nieźle.


Ale zabawa w rpg to całkiem co innego i dlatego żaden współuczestnik zabawy nie powinien płacić innym współuczestnikom, bo każdy z nich ma swój wkład w zabawę.

A bardziej szczegółowo to napisałem już wyżej.


Cytat:
Napisał Corpse Zobacz post
Skoro według Ciebie sesje RPG nie mają scenariusza
Skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie odpowiadaj, bo wyraźnie wyżej napisałem, że są scenariusze do rpg. I są inne niż scenariusze do sztuki teatralnej/filmu. O w tym cytacie:
Cytat:
Scenariusz rpg to jest zupełnie co innego niż scenariusz filmowy - scenariusz rpg to jedynie pomoc dla mg, który nie jest znany przez graczy, którzy mają totalną kontrolę nad postępowaniem swoich postaci (oczywiście w ramach rzeczywistości świata gry).
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 17-10-2021 o 21:54. Powód: Dodałem streszczenie
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem