Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2021, 10:08   #2
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Trochę nie rozumiem czemu "tacy" bohaterowie mieliby sprawić, że rozgrywka byłaby "nieco bardziej" realistyczna. To tak jakby chcieć odgrywać chorego psychicznie w czasach Rzymu, no bo w tamtym czasie istnieli chorzy psychicznie, byli w mniejszości i większość z nich cierpiała bardziej niż inni. Po przeczytaniu twojej wiadomości zastanowiłem się również nad sensem robienia z czarnych BG w polskich RPG (nawet jeżeli akcja dzieje się w USA). Jaki to ma sens i czemu ma to służyć? Jeśli gra dotyczyłaby złowieszczego kultu na plantacji bawełny w XIX wieku w południowych stanach to pewnie BG jako czarni niewolnicy byliby ciekawymi badaczami tajemnic. Albo BG jako czarni mieszkańcy jakiegoś getta atakowanego przez kultystów (jakiejkolwiek rasy). Albo czarny prywatny detektyw z XX-XXI wieku, który ma plecy i który normalnie pracuje dla czarnej społeczności, ale tym razem trafiła mu się fucha wymagająca współpracy z grupą białych (innych BG). I to z zakresu tzw "afroamerykanów" (choć to dość obraźliwe, bo nikt nie mówi "euroamerykanie").

W każdym razie taki BG, który nie jest jedynie "pomalowany na czarno" - taki, którego nie można zamienić na białego BG nie zmieniając koncepcji postaci.

Podobnie z różnego rodzaju zaburzonymi jako BG - podstawowa kwestia to czemu ma to służyć? Co to dodaje do sesji? Oczywiście może dodać wiele, ale i gracz i mg powinni znać odpowiedź na to pytanie.

Także OK jeśli wiecie co robicie, ale jeśli nie to niech pozostaną oni BN. Byłem w trzech rodzajach restauracji fast food (znanej sieciówki) - bez segregacji rasowej, z segregacją rasową i takim, do którego biali nie wchodzili (bo nie byli mile widziani). Pierwszy rodzaj spotkasz i w białej Warszawie i w czarnym Lagos, ale ten ostatni w szczególnych miejscach "kosmopolitycznego" Nowego Jorku.



ps. jak wszedłem do tego tematu to myślałem, że chodzi o czarne charaktery sądząc po tytule
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 20-10-2021 o 10:15.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem