Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-10-2021, 20:49   #24
Ketharian
Dział Postapokalipsa
 
Ketharian's Avatar
 
Reputacja: 1 Ketharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputacjęKetharian ma wspaniałą reputację
Jak trafnie zauważyła Jenny, ten rodzaj „pożyczania” bohaterów we własnych scenkach bardzo często zastępuje suche informacje techniczne w wątku komentarzy, bo w fabularce bohaterowie zyskują możliwość przedstawienia swojej wiedzy i umiejętności w sposób bardziej naturalny niż gdyby to był przypis na dole w spoilerze. Chciałbym Was zapewnić, że dokładam dużych starań, aby takie sceny były jak najbardziej neutralne dla postaci, nie kreuję w nich żadnych interakcji mogących BG do czegoś obligować albo stanowić dla nich jakiekolwiek zagrożenie.

Co więcej, takie scenki z biegiem sesji stają się coraz bardziej zgodne z wyobrażeniami graczy, ponieważ czytając Wasze wpisy na bieżąco „uczę się” Waszych bohaterów, ich charakterów i zachowań. I koniec końców zawsze mam pod ręką opcję”EDIT”, gdybym poszedł o zdanie za daleko.

Jednocześnie raz jeszcze zaznaczam, że szanuję autonomię graczy i nikt nie musi się czuć zmuszony do „wypożyczania” mi postaci. Jeśli ktoś miałby się czuć z tym niekomfortowo, zwyczajnie wystarczy mi takie zastrzeżenie, abym w dalszych interakcjach fabularnych pomijał taką postać lokując ją na ten moment gdzieś w tle (na przykład zajętą pracą na komputerze).

Co do pytań Jenny, takie kapsuły zawsze włączają sygnał SOS automatycznie, ale tuż przed wystrzeleniem lub już w trakcie można to zmienić ręcznie, aby ukryć istnienie kapsuły przed nasłuchem radiowym. Raz włączony, sygnał jest nadawany na okrągło do wyczerpania zasilania albo ręcznego wyłączenia, również w kapsule, która jest pusta albo niesie martwych pasażerów.
 
Ketharian jest offline