Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-10-2021, 22:32   #482
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Pet

Czyli znajdźmy nasz wspólny szczyt albo Łamacze, niekoniecznie kodów.
Mamy dwoje, powiedzmy, protagonistów i kilka postaci pobocznych, acz ważnych. Mamy trzynaście odcinków i scenariusz oparty na mocach parapsychicznych bohaterów, Łamaczy zwanych też Zwierzakami. Mamy Firmę, interesującą organizację nie-do-końca legalną z wyraźnie chińskim kapitałem. Mamy zawiklane kwestie tyczące się psychiki bohaterów, kwestie miłości, wdzięczności, nienawiści, strachu i tendencji ewidentnie samobójczych. Mamy...
No właśnie, po seansie zacząłem się zastanawiać nad serią i doszedłem do wniosku, że albo jestem za głupi albo twórcy poszli na całość i wrzucili jak najwięcej powiązań między bohaterami, tyle że obraz stal się nieczytelny. Nie wiem. W każdym razie trzeba samemu szukać wyjaśnień dla pozornie szlachetnych postaci odpalających akcje iście skurwysyńskie i akceptować jasne strony skurwysynów, Katsuragi included.
Jeszcze dwie sprawy, tyczące się psychiki postaci. Mamy tu dwa często powtarzane zwroty - dolina i szczyt. Dolina to najbardziej traumatyczne wspomnienie, szczyt to zaś coś w rodzaju Arkadii. Łamacz przejmując kontrolę nad tymi wspomnieniami może zmienić wspomnienia celu, a także złamać psychikę ofiary.
O scenariuszu ani słowa, zbyt łatwo spoilerować. Tylko jedna sprawa, siadając do każdego odcinka musiałem się zmuszać do odpalenia playera, a potem nie mogłem się odczepić od ekranu. Ot, zagwozdka.
Jeszcze jedno, op i end są Ważne. Muzyka jednak robi swoje i wciąga od pierwszych taktów, dobra robota.
Grafika bez zarzutu, to anime z 2020 - go roku.
Ocena - 7,5/10, z czego pół punktu za ostatnie trzy odcinki, gdzie akcja wyraźnie przyśpiesza.

Cheers
 
__________________
Myśląc nigdy nie doszedłem do żadnych wniosków.
Ale to nie powód by nie myśleć.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem