Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-11-2021, 15:14   #50
Junior
 
Junior's Avatar
 
Reputacja: 1 Junior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputacjęJunior ma wspaniałą reputację

Jakub spojrzał na Barbarę uważnie. Czujnie, świadomie, głęboko. Pierwszy raz? A może pierwszy raz od dawna? Znów wydała się mu szalenie bliska, znajoma. Poczuł jak po jego ciele rozlewa się kojące ciepło. Przez chwilę. A potem wspomniała o tym pieprzonym spadku!
- Barbaro – odezwał się tonem bardziej srogim niż zamiarował – nie możesz do tego tak pochodzić. Rozumiesz? Ja nawet nie wiem, dlaczego oni to zrobili? Rozumiesz? Czy rozumiesz co do Ciebie mówię?!
Spuścił głowę chowając twarz w dłoniach. Zamilkł. Trwało parę chwil nim znów się odezwał:
- Nie potrafię powiedzieć, czy chodzi o spadek. Czy o coś innego. Może o Polskę? Z początku chcieli mnie zabić. Tak jak i jego zabili. Czemu zmienili zdanie? – wzruszył ramionami.
- Ale nadal to ostrze wisi w powietrzu. Nie możesz ryzykować. A co, jeśli z tych samych, choć nam nie znanych powodów, uczynią to samo lub w akcie bliźniaczym wystąpią przeciw Tobie? Bo czemu nie? Tego też nie możemy zakładać! Rozumiesz?
- Ech – znowu zamilkł, jakby świadom swojej indolencji w wyrażaniu myśli – to co chcę powiedzieć to, że powinniśmy uciekać. A co jak nawet teraz nas obserwują?

 
__________________
To nie lada sztuka pobudzać ludzkie emocje pocierając końskim włosiem po baraniej kiszce.
Junior jest offline