Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-11-2021, 18:59   #5
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
To może zacznę od końca:

4) Chciałbym trzymać tempo jednego odpisu w tygodniu. Ostatnie pół roku nie udało się tego trzymać, stąd ta rekrutacja. Gdoci przede wszystkim do rozmów, raczej między graczami.

3) Różnice w mechanice wezmę na siebie. Nie kłopocz się tym. Najogólniej ogranicza się to do faktu, że wampiry „czarują” za krew, wilkołaki za gnozę, magowie za kwintesencję, a inkwizytorzy za przeświadczenie.

2) Brak znajomości Lore może być zaletą. Niestety weterani systemowi mają tendencję do wstawek w stylu: to zatakujmy dziś te wilkołaki, bo jest nów i nie będą mieli jak zregenerować gniewu na swoje ataki. Nie znając wszystkiego lepiej odegrasz swoją postać. Wampiry nie wiedzą, że wilkołaki mają jakieś swoje plemiona. Inkwizytorzy raczej nie wiedzą, że wampiry mają klany. Znaczy... niektórzy tak. Ci, którzy się w tym doktoryzują, ale nie szaraczek wysłany na polską ziemię. Nikt z graczy nie znał wcześniej Inkwizytora jako systemu. Mechanikę wyjaśniam w trakcie. Wiele testów jest przeze mnie wymyślanych pod konkretne sytuacje. Poproszę druidha i Avitto, żeby w tym temacie powiedzieli kilka słów.

1) Tak. Planuję przybliżyć konkretne wydarzenia widziane z Waszej perspektywy. Nikogo nie było przy wszystkim. Drużyny się dzieliły. Nie wszyscy byli od początku. Rozjaśnię białe plamy historii.

Pod tym względem wygodne są wilkołaki. Praktycznie żaden nie był bezpośrednio zaangażowany w aktualne wydarzenia, a na pewno nie był przy nich obecny. Dla takiej postaci (jak i fera czy changeling) można byłoby wskoczyć w grę bez znajomości reszty historii.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline