Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-11-2021, 12:02   #16
Bardiel
Interlokutor-Degenerat
 
Bardiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Bardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputacjęBardiel ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Mi Raaz Zobacz post
@Asderuki i Bardiel
Co do zbrojnych to są to książęcy wojowie, czyli coś, co za sto-dwieście lat zmieni się w rycerstwo. Praktycznie każdy z nich poza dobrymi umiejętnościami bojowymi zna się na czymś jeszcze. Książe stawiał na dywersyfikacje, więc mamy tam koniarza, kowala i inne takie.

Głównym ich założeniem jest służba Inkwizycji. Książe oddał ich na służbę, bo zależy mu na relacji z kościołem.
Nie do końca tak z tym rycerstwem. Sesja toczy się w roku 1250, a ziemia jest nadawana w zamian za służbę wojskową już od XI wieku od czasów Kazimierza Odnowiciela co najmniej. Można już spokojnie mówić o rycerstwie - nie trzeba czekać na nich sto lub dwieście lat, bo przegapimy Grunwald. Oczywiście to był żywy organizm. Formowanie etosu, heraldyki, przywilejów prawnych to jest proces dziejowy. To już nie są tacy wojowie jak miał Chrobry (w sensie stałej, wielotysięcznej drużyny utrzymywanej bezpośrednio przez władcę).
Niemniej bez problemu da się to pogodzić, bo w feudaliźmie możnowładcy zazwyczaj utrzymywali jakichś zbrojnych na stałe zazwyczaj. Niedużo, ale jakichś tak. Jak rozumiem będą to właśnie tacy zawodowi zbrojni księcia.

Chętnie zagram takim zbrojnym. Jak widzę szykują się walki, dotychczasowi gracze mało bojowi, a ja nie mam nic przeciwko roli tankera.
Jak mam podejść do tematu? Jakiej KP oczekujesz? Mam rozdawać jakieś punkty? Ile mam swobody w kreacji?
 
Bardiel jest offline