Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-11-2021, 21:52   #13
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
@Luc du Lac jak myślę o Diunie, to od razu w skali makro. Oba szkice, które zaprezentowałem w pierwszym poście dotyczą gry na skalę galaktyczną.
Uniwersum Diuny, jak dla mnie, idealnie nadaje się, by opowiedzieć historię z dużym rozmachem i w wielkiej skali.

Na pewno jeżeli zdecyduje się na poprowadzenie sesji w klimatach Diuny, to nie będzie to klasyczna opowieść, z grupą bohaterów tworzących idealną paczkę kumpli.
Myślę o tym by przedstawiać wydarzenia w sesji, jak epizody w filmie. Gdzie w danej scenie, ukazane są niezwykle ważne momenty fabuły, a decyzje, które będą musieli podjąć w nich gracze będą miały niezwykle ważki i miały dalekosiężne konsekwencje.

Nie będzie zatem rozgrywania akcji minuta, po minucie, czy dzień, po dniu.
W jednej scenie będzie akcja na przykład na Arakis i roztrząsanie aktualnych problemów Fremenów, a w następnej przeniesiemy się na przykład kilka miesięcy później na Wallach IX, gdzie będzie scena pertraktacji z zakonem Bene Gesserit w sprawie zapewnienia wsparcia w sprawie ważnej dla domu.

Tym samym wymagać to będzie nieszablonowego podejścia ze strony graczy i często umiejętności wyjścia poza ramy jednej postaci. To także sprawi, że bardziej predysponowane do udziału w sesji będą osoby dobrze zaznajomione z uniwersum.

Taki sposób rozgrywki ma na celu sprawić, żeby gracze mieli aktywny, a może i decydujący wpływ na historię całego imperium. Także jeśli tylko gracze wykażą się odpowiednią inicjatywą, konsekwencją działań i przebiegłością, będą mogli sprawić, że oficjalna linia czasu ulegnie zmianie.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem