Wątek: WFRP 2ed - III
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2021, 18:40   #122
hen_cerbin
 
hen_cerbin's Avatar
 
Reputacja: 1 hen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputacjęhen_cerbin ma wspaniałą reputację
Skoro już rozmawiano to na opcję: ~"Dla Niosących Słowo, dla Głosicieli, pośpiech jest błogosławionym obowiązkiem" - zabrzmiał głos natchnionego proroka. Zabrzmiał z gardła pewnego medyka, który uznał, że mu się jednak spieszy bo wszystko może być fajnie i miło, aż do momentu aż nie dogoni ich jakaś kolejna radosna grupa pościgowa~, było jakby ciut za późno.
Rozejrzał się więc po twarzach innych po wypowiedzi Semena by ocenić czy może się odezwać mniej wymijająco. Nie było zdecydowanego sprzeciwu.
- Nie godzi się, towarzysze. Nie godzi się nie mówić całej prawdy naszym braciom - westchnął i nabrał powietrza - Przez moment tak właśnie było jak mówiłeś, towarzyszu krasnoludzie. Byłem świadkiem cudu. Wyklęty powstał lud ziemi i obalił tyranów. Widziałem jak marzenie ciężko pracujących ludzi, krasnoludów i nawet niziołków zaczyna się spełniać. Elfów nie, ale wiadomo jakie są elfy... Widziałem... wszyscy widzieliśmy jak to marzenie wali się w proch i pył, gdy pojawiły się wśród rewolucjonistów różne frakcje. Takich jak my, chcą zbudować lepszy świat dla wszystkich, teraz nazywają Budowniczymi. Ale pojawili się Niszczyciele. Oni chcą po prostu zniszczyć i spalić wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Wielu rzemieślników zginęło. Waszym braciom też było nie po drodze z osobami, które nie szanują pracy i jej wytworów - zawiesił głos.
- Ma zaś musimy dopilnować by Wasze i nasze ideały się rozwijały i zyskiwały większe poparcie. Skoro Rotenbach już zabezpieczone, dokąd warto by się udać? Gdzie jeszcze nie dotarliśmy, a warto by było byśmy dotarli? - zapytał. Bo nie mógł przecież zapytać, gdzie jest bezpiecznie (czyli daleko od ruchawki).
 
__________________
Ostatni
Proszę o odpis:
Gob1in, Druidh, Gladin
hen_cerbin jest offline