Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2021, 00:20   #54
Maciej32
 
Reputacja: 1 Maciej32 nie jest za bardzo znany
W końcu i ja uaktywnię się. Przepraszam za tak długie milczenie, ale w ostatnim czasie bardzo dużo się u mnie działo i w końcu znalazłem chwilę. Nadrobiłem zaległości w lekturze, widzę, że fabularnie również działo się i stoimy przed pewnym dylematem. Osobiście uważam, że powinniśmy wszystko zabezpieczyć na rzecz ewentualnego śledztwa, jak również starać się przesłuchać nowego pasażera. Nie ukrywam, że Solberg będzie chciał uzyskać pełne informacje o tym, co się takiego wydarzyło, w końcu informacje zawsze są w cenie i mogą stanowić kartę przetargową na drodze do awansu. Na razie nie zamieściłem swojego postu, ponieważ nie chciałem zaburzyć planu sesji, a chciałbym też uzgodnić jakiego działania oczekiwalibyście po Solbergu, czy też mam w tej materii pełną dowolność?
UstosunkowujÄ…c siÄ™ do poruszonych kwestii:
- Uważam, że przejęcie postaci jest jak najbardziej na miejscu, nawet jeśli nowy gracz będzie chciał wprowadzić nową wizję prowadzenia postaci.
- Opisy fabularne również uważam, że oddają klimat towarzyszący Obcemu, są treściwe zawierają wszystko co potrzeba, to że nadają tempo historii uważam za plus. Bardzo dobrze się je czyta. Uważam, że wszyscy gracze prezentują bardzo wysoki poziom pisarski. Lubię mechanikę i rzuty kośćmi, ale wydaje się mi, że PBF jest jednak rozgrywką nastawioną stricte na storytelling, stąd też opisowość jest niezbędna do gry. Osobiście lubię pisać krótko zwięźle i na temat, taka forma może nadać rozgrywce pewnego tempa. Poza tym, dotychczasowe moje doświadczenie było takie, że każdy gracz opisywał wyłącznie poczynania swojej postaci. Jednakże widzę, że "wykorzystywanie" postaci innych graczy, oczywiście w nieingerującym stopniu, daje o wiele większe pole manewru i umożliwia dopowiedzenie niektórych aspektów historii.
 
Maciej32 jest offline