Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2021, 08:58   #31
Fenrir__
 
Fenrir__'s Avatar
 
Reputacja: 1 Fenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputacjęFenrir__ ma wspaniałą reputację
Koniec pierwszej misji. Gracze okazali się niezwyciężeni. Wyszli ze starcia z kilkukrotnie silniejszym wrogiem bez strat. Ledwo z paroma rysami na pancerzu i otarciami od sznura. Gratulacje!!

Proszę wrzućcie po kolei tekst na forum z doca niech inni zobaczą jak dzielny jest legion z LI

Pora zacząć drugi etap przygody, zacznijmy od stworzenia kadry dowódczej. Opiszcie tutaj pokrótce osoby, w które się wcielacie.

Zaczynam też składać kartę legionu.

Po wielkim sukcesie misji Legat na pewno się ucieszy, że poziom presji wynosi okrągłe 0. Zaś zegar czasu ustawimy na 2 kliknięcia bo zyskaliście go sporo odcinając drogę sługą popielnego króla.

No ale z drugiej strony nie było jak przeprowadzić zwiadu więc zaczynacie bez informacji wywiadowczych

Trybun z kolei widzi, że morale jest na całkiem dobrym poziomie, po zburzeniu mostu nastroje się uspokoiły powiedzmy że na start zaczniecie z 8 morale i nic nie obniżymy za poległych bo też ich udało się wam uniknąć!

Kwatermistrz ma nieco gorzej
Większość zapasów została za wami, np taka rozlana beczka oliwy... Ogólnie zaopatrzenie macie na poziomie 2 i żadnych dodatkowych zasobów.

Proszę też kronikarza by zadeklarował czy prowadzi scenę obozową czy ja ja mam prowadzić w tym przypadku scena będzie unikalna, więc chcę to omówić z kronikarzem.

Rozpoczynamy fazę obozową, każdy będzie mógł wykonać swoje akcje. Jeśli potrzebujecie, to rozpiszę, co ma kto przygotować i jakie decyzje podjąć. Na koniec ruszymy w stronę Frontu zachodniego.

Trzeba też podjąć decyzje co do doświadczenia dla postaci oraz ich ewentualnego rozwoju.

Edycja:

Uwagi co do doświadczenia - oczywiście do dyskusji, bo to moja propozycja:

Z desperackich akcji chyba jedynie wajcha coś robił. Reszta skutecznie unikała ryzyka, dzięki czemu wyszli bez szwanku.

Wajcha więc 1 pd we wnikliwości +wolne: 6 (za przeżycie, za pomoc oddziałowi, za wplatanie pochodzenia, + 3 za zagrożenie 3 poziomu związane z wybuchem i Wolfgangiem). - niewiele brakuje, by został żołnierzem.

Dymitr - nasz twardziel nie bardzo miał okazję się wykazać swoim temperamentem. Desperackich akcji brak + wolne 6 (za przeżycie, za pomoc odziałowi, +3 za zagrożenie, nie wiem jak z pochodzeniem, bo brakło tutaj akcji desperackich i nie doznał krzywdy, wydaje mi się, że jednak bym mu ten punkt przydzielił, choć Rudaad powinna jakoś to umotywować )

Szkarłatny - tutaj też brakło akcji desperackich ale to głównie przez fartowne rzuty - wolne 6 (za przeżycie, za wykorzystanie siły i wytrzymałości, tutaj też waham się, ale wyszedł on w ciężkim pancerzu prowadząc cichą akcję, może na przyszłość w deklaracjach więcej panjara prezentować i będzie bez uwag, ale punkt sie należy, no i +3 za zagrożenie)

Cynobrowy - w końcu okazało się, że też bez desperackich, ale niewiele brakło, wolne 6 (za przeżycie, za wykorzystywanie zdolności zwiadowczych, też był w średnim ekwipunku podczas skradania więc przyjmijmy podobnie jak u Szkarłatnego, że punkt się należy, ale pasuje poprawić nastawienie na odgrywanie pochodzenia, +3 za zagrożenie)

Wolne punkty wrzucacie gdzie chcecie za 6 punktów możecie akurat podnieść dowolną umiejętność. Zdolność specjalna wymaga 8 punktów, więc na razie się nie uda. Rekrut staje się żołnierzem właśnie przez zdolność specjalną.
 

Ostatnio edytowane przez Fenrir__ : 16-11-2021 o 09:48.
Fenrir__ jest offline