Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2021, 11:02   #6
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Widzę, że temat nie cieszy się popularnością.

Draugdin i Order36 - co powiecie na to, że zanim wypłyniecie na głębokie wody Zewu Cthulhu (Draugdin) i sesji forumowych w stylu jak na tym forum (Order36) to zagramy w jedną klasyczną, stosunkowo nieskomplikowaną przygodę Zewu Cthulhu? Dzięki temu wyczujecie, czy wam to się podoba. Order36 - postać będzie stworzona na podstawie skróconych zasad.

Przygoda będzie rozgrywała się na początku lat 20 XX wieku w północnej-północnowschodniej części USA. Jak ktoś jeszcze chce się dołączyć, ale tylko do tej nowej propozycji to zapraszam.

Instrukcja tworzenia postaci:
  1. W Zewie jest 8 głównych cech: Siła, Kondycja, Moc, Zręczność, Wygląd, Budowa Ciała, Inteligencja i Wykształcenie. Uporządkuj je w kolejności od najważniejszej do najmniej ważnej dla waszych postaci. Wydaje się, że wszystkie same opisują się, może z wyjątkiem Mocy, która jest połączeniem siły woli, hartu ducha i stabilności psychicznej.
  2. Zobacz na listę umiejętności w karcie postaci do ZC: https://blackmonk.pl/MATERIALY/ZC-Ka...dacza_1920.pdf
  3. Podaj zawód swojej postaci i wskaż 8 umiejętności, z których postać korzysta w swoim zawodzie (przykłady niżej); w tych 8 umiejętnościach przynajmniej jedna powinna być (chyba że uprzecie się, że nie) z grupy Gadanina/Perswazja/UrokOsobisty/Zastraszanie; nie można wybrać umiejętności Mity Cthulhu i Majętności.
  4. Do wybranych 8 umiejętności dodaj Majętność, a następnie te 9 umiejętności uporządkuj od najważniejsze do najmniej ważnej dla twojej postaci.
  5. Następnie wybierz 4 umiejętności inne niż te wyżej, które z różnych przyczyn są ważne dla postaci; nie można wybrać umiejętności Mity Cthulhu.
  6. Nadaj imię postaci, wybierz jej wiek i znajdź odpowiednie zdjęcie przedstawiające jej twarz.

I już stworzona postać na podstawie skróconych zasad. Karty postaci sam uzupełnię i wam podam, ale jeżeli chcecie sami to przy cechach są to liczby od najważniejszej: 80, 70, 60, 60, 50, 50, 50, 40, umiejętności zawodu: 70, 60, 60, 50, 50, 50, 40, 40, 40, a umiejętności dodatkowe: +20 do wartości początkowej podanej na karcie (czyli dla Medycyny 1+20=21, a Spostrzegawczości 25+20=45; są tutaj spore możliwości na zagrania w stylu powergaming, ale w Zew to nie ma większego znaczenia, bo porażki w testach przynoszą równie ciekawe efekty jak wygrane). Powyższe liczby są procentową wartością sukcesu w normalnych testach.

Przykładowe zawody (działające trochę odmiennie niż wskazane przeze mnie proste reguły stworzenia sobie samemu zestawu umiejętności do zawodu):

Detektyw policyjny:
  • Sztuka/Rzemiosło (Dowolna) lub Charakteryzacja
  • Broń Palna (Krótka)
  • Prawo
  • Nasłuchiwanie
  • Gadanina lub Perswazja lub Urok Osobisty lub Zastraszanie
  • Psychologia
  • Spostrzegawczość
  • dowolna inna umiejętność

Dziennikarz:
  • Sztuka/Rzemiosło (Fotografia)
  • Historia
  • Korzystanie z Bibliotek
  • Język Ojczysty
  • Gadanina lub Perswazja lub Urok Osobisty lub Zastraszanie
  • Psychologia
  • dowolne dwie inne umiejętności

Lekarz:
  • Pierwsza Pomoc
  • Język Obcy (Łacina)
  • Medycyna
  • Psychologia
  • Nauka (Biologia)
  • Nauka (Farmacja)
  • dowolne dwie inne umiejętności

Prywatny detektyw:
  • Sztuka/Rzemiosło (Fotografia)
  • Charakteryzacja
  • Prawo
  • Korzystanie z Bibliotek
  • Gadanina lub Perswazja lub Urok Osobisty lub Zastraszanie
  • Psychologia
  • Spostrzegawczość
  • dowolna inna umiejętność (proponowane: Walka Wręcz, Broń Palna (Krótka), Rzemiosło (Ślusarstwo))

Autor
  • Sztuka (Literatura)
  • Historia
  • Korzystanie z Bibliotek
  • Wiedza o Naturze lub Okultyzm
  • Język Obcy
  • Język Ojczysty
  • Psychologia
  • jedna dodatkowa umiejętność

Handlarz książek
  • Księgowość
  • Wycena
  • Prowadzenie samochodu
  • Historia
  • Korzystanie z Bibliotek
  • Język Ojczysty
  • Język Obcy
  • Gadanina lub Perswazja lub Urok Osobisty lub Zastraszanie

Odpisy byłyby częściej niż wcześniej proponowałem - 48h dla graczy, dla mnie też 48h, choć będę starał się odpisać niedługo po odpisach graczy. Odpisy raczej krótkie, ale w niektórych fragmentach będę prosił o dłuższe odpisy z elementami światotworzenia (dzięki temu gra będzie płynniejsza, nie z mojego lenistwa, czy braku wyobraźni).


Draugdin, Order36 co wy na to? Ktoś chciałby dołączyć? Order36 nie wykluczam, że już miałeś do czynienia z tą przygodą (celowo omijam szczegóły), ale wprowadzę w niej kilka modyfikacji, które mam nadzieję ulepszy scenariusz, a jednocześnie zachowa jego prostotę. Sam już prowadziłem go.


Cytat:
Napisał Draugdin Zobacz post
Chętnie bym "posmakował" i sprawdził empirycznie na czym polega fenomen Zewu Cthulhu niestety totalnie nie znam tego systemu także nie wiem czy to nie przekreśla mnie jako potencjalnego uczestnika.
Wydaje mi się, że fenomen Zew Cthulhu wynika z trzech okoliczności. Po pierwsze akcja zasadniczo dzieje się w świecie podobnym do naszego i z tego względu łatwiej sobie wyobrazić świat gry (nawet miejsca i okoliczności, w których sami nigdy nie braliśmy udziału) niż światy fantasy. Po drugie świat ten zasadniczo nie jest przesycony jakimiś "magicznymi" potworami, to jest nie spotkasz ich na każdym kroku, są obcy, a posiadają również ludzkich zauszników zwanych kultystami i czarnoksiężnikami. Po trzecie pozwala wcielić się w rolę bohatera w walce dobra i zła, ale tak jak w życiu prawdopodobnie nikt ci nawet nie podziękuje za twoje poświęcenia, a drapieżny kosmos ma gdzieś czyny takiego bohatera, jak i całe jego życie. Ryzykując własną zagładę walka toczy się o ostatnie promienie gasnącego światła.

Ale to tylko moja teoria. Jest więcej gier niż Zew Cthulhu odnoszących się do tej tematyki. Na przykład istnieje jedna sci-fi, w której ludzkość sięgnęła gwiazd i stara się naukowo tłumaczyć wszelkie fenomeny, które w Zewie są niewytłumaczonym horrorem.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 17-11-2021 o 20:16.
Anonim jest offline