Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2021, 22:08   #40
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Fenrir__ Zobacz post
Koniec pierwszej misji. Gracze okazali się niezwyciężeni. Wyszli ze starcia z kilkukrotnie silniejszym wrogiem bez strat. Ledwo z paroma rysami na pancerzu i otarciami od sznura. Gratulacje!!

Proszę wrzućcie po kolei tekst na forum z doca niech inni zobaczą jak dzielny jest legion z LI
Hurra! Gratulacje! Zrobione!

Cytat:
Napisał Fenrir__ Zobacz post
Trzeba też podjąć decyzje co do doświadczenia dla postaci oraz ich ewentualnego rozwoju.

Edycja:

Uwagi co do doświadczenia - oczywiście do dyskusji, bo to moja propozycja:

Dymitr - nasz twardziel nie bardzo miał okazję się wykazać swoim temperamentem. Desperackich akcji brak + wolne 6 (za przeżycie, za pomoc odziałowi, +3 za zagrożenie, nie wiem jak z pochodzeniem, bo brakło tutaj akcji desperackich i nie doznał krzywdy, wydaje mi się, że jednak bym mu ten punkt przydzielił, choć Rudaad powinna jakoś to umotywować )

Wolne punkty wrzucacie gdzie chcecie za 6 punktów możecie akurat podnieść dowolną umiejętność. Zdolność specjalna wymaga 8 punktów, więc na razie się nie uda. Rekrut staje się żołnierzem właśnie przez zdolność specjalną.
Jedyna motywacją jaką mogę przedstawić na rzecz Dymitra to ta, którą opisałam w ostatnim zdaniu postu w wątku na forum. Opanował siebie i towarzyszkę broni, gdy Zaya prawie wypaliła w tłum truposzy przed rozkazem Szkarłatnego i nie zapomniał zrobić z tego "ich małej, słodkiej tajemnicy" na sam koniec misji (desperackie poszukiwania możliwości nawiązania więzi z Legionem choć bardziej wynikająca z historii niż mechaniki postaci). Po prawdzie ta przygoda wzmocniła w moim koncepcie awanturnika jedynie zdolności wojowania, więc ewentualne uznane punkty bym w tą umiejętność mu wrzuciła. Jednak wasza decyzja?
A jeśli pozytywna to poproszę o dopisanie tego wyboru umiejętności do kp, kogoś, kto umie w te wszystkie tabelki googlowskie.


Cytat:
Napisał Fenrir__ Zobacz post
Pora zacząć drugi etap przygody, zacznijmy od stworzenia kadry dowódczej. Opiszcie tutaj pokrótce osoby, w które się wcielacie.
A to nie Ci specjaliści, których KP tworzyliśmy na samym początku w rekrutacji są kadrą dowodzącą obozem z równymi przypisanymi im funkcjami?
Bo ja bardzo chciałam sobie jako główną postacią zagrać tą moją Centurionką, nie da się jej nadać roli kwatermistrza i ewentualnie mianować innego Centuriona (którego dorobię)?
Jeśli się nie da to uzupełnię punkty poniżej inną koncepcją i nie będę przeciągać.
Cytat:
Napisał Fenrir__ Zobacz post
Po pierwsze koncepcje postaci dowódców: Jej pochodzenie, wygląd, charakter, reputację, historię pokrótce bez statystyk itp. Po prostu sucha koncepcja - te postacie raczej nie będą brały udziału w misjach. Rozwój fabularny bedziemy odgrywać i poznawać legion w trakcie życia obozowego. Pamiętajcie oczywiście o idei samego legionu.
TERAZ DECYZJE KWATERMISTRZOWSKIE:
Cytat:
Napisał Fenrir__ Zobacz post
Kwatermistrz
Odpowiada za zaopatrzenie jego przydział i projekty długofalowe.

Po kolei:
Zaopatrzenie to ogólny wskaźnik wszelkiego rodzaju dóbr. Jego wykorzystujesz do wspierania działań kwatermistrzowskich, czy misji.

Zasoby to osobne wskaźniki, nie do końca powiązane z zaopatrzeniem, ale kluczowe do realizacji zadań: Czarnostrzały, Jedzenie, Konie, Wozy, Machiny oblężnicze, Dewocjonalia, Robotnicy. Każdy z tych zasobów jest przydatny do określonych celów.

Kwatermistrz zarządza też personelem “pomocniczym” ,czyli miłosiernymi i alchemikami. Ci pierwsi przejmują na siebie rany przyśpieszając leczenie żołnierzy, ci drudzy prowadzą projekty alchemiczne.

Na start kwatermistrz może rozdać 5 punktów na dowolne zasoby poza jedzeniem, to jest na poziomie 1. Zasoby mają swoje użycia, jeden zasób jedzenia to 4 użycia.

Kwatermistrz dokonuje też akcji operacyjnych. Ilość akcji zależy od morale 8+ to morale wysokie i kwatermistrz ma 2 akcje od 7 do 4 ma jedną, a poniżej nie ma żadnej. Za zaopatrzenie kwatermistrz może wywołać dodatkową akcję operacyjną. Jakie mamy akcje:

Odpoczynek i rekowalescencja - leczymy się, to sposób na wyczyszczenie ran.

Pozyskanie zasobu - czyli zdobycie określonego zasobu

Rekrutacja - pozyskanie rekrutów - pamiętajcie jednak o maksymalnym stanie - wiec obecnie nie weźmiecie więcej rekrutów bo podróż mogła by się wydłużyć.

Projekt długofalowy - czyli jakieś szkolenie, usprawnienie, coś istotnego. Wybiera się specjalistę odpowiedzialnego za ten etap i zapełnia się zegar projektu.

Zluzowanie - podnosi morale i redukuje stres
ZAOPATRZENIE: 2

ZASOBY (5 pkt + jedzenie na 1):
- Czarnostrzały: 2
- Jedzenie: 1
- Konie: 1
- Wozy: 0
- Machiny oblężnicze: 1
- Dewocjonalia:1
- Robotnicy: 0

AKCJE KWATERMISTRZA (2 akcje przy morale na 8+1 z zaopatrzenia):
1)Pozyskanie zasobu: Wozy (lub jedzenie)
2) Pozyskanie zasobu: Robotnicy
3) Projekt długofalowy - szkolenie odpowiedzialna Sierżant Zola Tatenda

ZAOPATRZENIE: 1
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."

Ostatnio edytowane przez rudaad : 18-11-2021 o 23:04.
rudaad jest offline