Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-11-2021, 00:17   #6
Aro
 
Aro's Avatar
 
Reputacja: 1 Aro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputacjęAro ma wspaniałą reputację
Ribaldo, uderzyłeś w punkt z pierwszym akapitem - dlatego ta opcja jest nr 1 i najbardziej rozwinięta (jak nie tutaj, to u mnie w głowie). Klimat i nastrój byłyby, rzecz jasna, podstawą i priorytetem.

Co do znajomości BG, to ja osobiście takich rzeczy nie lubię narzucać odgórnie, ale przyznam, że idea jest dobra i do przemyślenia. Na pewno nie chciałbym postaci doświadczonych Badaczy/Śledczych, a raczej szarych ludzi którzy z inwentarzem i dobrobytem Cthulhu będą mieli pierwsze spotkanie dopiero podczas przygody. Zainteresowanie okultyzmem widziałbym u BG, ale w kierunku "naoglądałem się 'Ghosthunters', też tak chcę" czy "chodź, postawię ci tarota i zobaczymy, co cię czeka".

A Islandia jest dobrym settingiem pod takie klimaty, prowadziłem kiedyś WoD'a IRL osadzonego właśnie tutaj, podpiętego pod islandzki folklor (szczególnie Huldufólk).
 
Aro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem