Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2021, 21:47   #10
Johan Watherman
Moderator
 
Johan Watherman's Avatar
 
Reputacja: 1 Johan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputacjęJohan Watherman ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pieczar Zobacz post
Johan Watherman:
Racja. Dosc duzo napisane jest o prawie. Bardzo jednak malo o rozprawach. Racja tez jest to ze to dosc dobrze opisany balagan oczekuje... Hmmmm... Chcialbym by BG poniosl kare tak ku przestrodze by nie pozwolic reszcie na przeswiadczenie iz moga sobie bezkarnie robic co im sie nie podoba. Chcialbym tez by sprawca poczul iz naprawde moze zaraz zginac ale... finalnie nie ginal gdyz dzialal zgodnie z dosc specyficznym podejściem do zycia i wiary (wszak nie on jeden jest lub bedzie swirem, czy nawet fantykiem w szeregu tych czy innych Lowcow). Rozgrywales moze kiedys sesje bedaca rozprawą sadowa? Taka gdzie wylowiadaly sie wszystkie strony etc. Jak tak to czy opierales ja o rzuty czy racxej rozgrywales wg wcześniej ustalonego scenariusza.

Ja generalnie mam swój patent na rzuty społeczne i wiedzę - poziom trudności i podpowiedzi. Czyli robisz bardzo wysoki poziom trudności który efektywnie obniżają dobre rzuty za np. wiedzę dając... podpowiedzi. Podobnie kwestia kwestii socjalnych, rzuty są mową ciała, urokiem osobistym i tak dalej. Można kogoś przegadać ze słabymi, ale jak ktoś jest mega źle nastawiony, to bez szelmowskiego uśmiechu nic nie wskóramy...
Co do Twego celu, nie nam tego scenariusza i z edycją 4 jestem na bakier. Jeśli są w niej punkty przeznaczenia, to zabierz mu jeden po sprawie jeśli ma przeżyć. Jeśli szukasz inspiracji, to możesz wykreować jakiegoś rąbniętego wędrownego sędziego którego wyroki i działania są bardzo kontrowersyjne, może prawnika który chce utrzeć nosa sędziemu/komuś z miasta i BG dostaną w ostatniej chwili protekcję klasy S+ palestry która użyje ich jak pionków? Metod jest wiele.
Chociaż śmierć BG w domyślnym (to jest promowanym przez podręczniki) stylu grania w młotka jest jak najbardziej ok. Właśnie temu postać ma się tworzyć bardzo szybko, aby gracz którego postać zginęła, stworzył nowe z marszu, nawet nie mając specjalnego pomysłu i bawił się z wami dalej.
 
__________________
Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.
Johan Watherman jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem