Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-12-2021, 22:22   #89
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
- Ochrona obecna przez cały dzień - czterech ochroniarzy na zmianie dziennej i czterech na nocnej plus osobisty strażnik. Jak na moje bez czarcich sztuczek nikt by się tam się wcześniej niepostrzeżenie nie dostał. - Odpowiedział na pytanie Rudolfa. Ten najwyraźniej przejął się śmiercią handlarza, a wcześniej proponował nawet zamieszkanie w swojej posiadłości. Widać całkiem rozsądnie uznał, że śledztwo śledztwem, ale własna skóra najważniejsza.

- Jeśli to taki fachura, to i tuzin strażników nie pomoże. Znacznie lepiej nie zwracać na siebie uwagi, żeby nie stać się kolejnym celem. - Dodał, choć chyba nie uspokoił tym Kaufmanna.

- W temacie Alfonsa jest pewien szczegół, który może być istotny. On mnie zna, choć tylko z widzenia, ale raczej nie będzie zachwycony gdy zobaczy mnie ponownie. Podejrzewam, że może zareagować bardzo... hmm... nerwowo. - Powiedział uśmiechając się durnowato. - Jakoś tak się kiedyś złożyło, że wpadliśmy z chłopakami z wizytą na jego kwadrat, sytuacja trochę się skomplikowała, jego ludzie zginęli, a on sam dał drapaka. W sumie powinien być wdzięczny, bo został przez nas uratowany przed swoim zbyt ambitnym porucznikiem, ale jakoś opacznie to zrozumiał... - Detlef nie zamierzał wchodzić w szczegóły. - W każdym razie miejscowi okrzyknęli akcję Masakrą w Dróżce Vogelhausa, czy jakoś tak. Zupełnie nie wiem dlaczego... - dodał niewinnie.

- Niezależnie od tego przekazywanie fortuny w złocie jemu lub komuś, kto się za niego podaje jest chyba niezbyt dobrym pomysłem. Równie dobrze możemy niczego nie zyskać, a stracić masę złota. Nieważne czyjego... A i kosę pod żebro można przy tym zarobić przy takich pieniądzach. - wyraził swoje wątpliwości. - Z drugiej strony informacje Alfonsa mogą okazać się naprawdę cenne. Może dałoby się potwierdzić, czy połówka naszego weksla połączona z jego drugą połówka jest wciąż dla banku wiarygodna? Wtedy można przekazać mu połowę weksla jako gest dobrej woli i drugą połowę, gdy informacje będą tego warte. Co wy na to?- Zapytał.
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline