Wątek: Nowe Filmy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2021, 20:54   #358
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Polecam:
Magnaci i Czarodzieje (2021, z poprawionym narratorem) - arcydzieło polskiej kinematografii. Możecie go za darmo obejrzeć na youtube. Jedyny minus to to, że jest dość krótki. Jak podobał wam się Bułgarski Pościg to i to wam się spodoba. Bardzo dobre dialogi w szczególności w scenach ze Stachu Jonesem. Fabuła spoko, choć trochę szkoda, że krótki. Obejrzałem dwa razy i pewnie obejrzę jeszcze nie raz.
White Lines - serial na netflixie, co prawda główna bohaterka jest irytująca i nie chce jej się oglądać, ale jednak zagadka kryminalna związana z zabójstwem Axela jest bardzo dobra. Muzyka jest wspaniała w tej produkcji, w szczególności we fragmentach dziejących się w latach 90. Cieszy, że nie ma i nie będzie drugiego sezonu. Zajawka zachęca do obejrzenia, a pierwszy odcinek mocno zniechęca (przez główną bohaterkę Zoey, reszta postaci jest bez zarzutu), ale dajcie temu szansę. Przynajmniej dla muzyki. Chociażby tego kawałka, który mam nadzieję pamiętacie z lat 90.

Cytat:
Napisał Johan Watherman Zobacz post
Nie chcę projektować wrażeń, ale artystycznie film wygląda jakby Lena... nienawidziła starego Matrixa i chciała Zmartwychwstaniem po prostu wyżyć się na niem, pognieść jak kulkę papieru.
Typ nawet nienawidzi swoją płeć i chce zniszczyć to kim jest, więc nie jest to nic dziwnego, że i nienawidzi tego co stworzył. O zaklęciach gender była mowa w Magnaci i Czarodzieje.
Cytat:
Napisał Johan Watherman Zobacz post
"Magnaci i Czarodzieje" to nie jest kompletnie mój typ humoru, a nawet więcej, tak obrana ekstatyka jest dla mnie obrzydliwa.
Chodziło o "estetykę"? Bo "ekstatyka", choć takie słowo istnieje (szok, niedowierzanie, tyle pytań, zero odpowiedzi), tutaj nie pasuje. Nie wiem co niby miało być w tym filmie obrzydliwego. Obejrzyj Srpski Film.

Srpski Film jest jak najlepszy rollercoaster jaki jesteście sobie wstanie wyobrazić. Najpierw dość szybko wagonik jest ciągnięty wyżej i wyżej, aby stanąć nad samą otchłanią. A gdy patrzysz w otchłań ona patrzy na ciebie. I wtedy puszczają hamulce i mkniemy w dół z niesamowitą prędkością i gdy już mamy uderzyć w ziemię to okazuje się, że to jeszcze nie jest dno, że można upaść niżej. I dopiero wówczas możecie w pełni zrozumieć muzykę napisów końcowych. Jeżeli po tym filmie uważalibyście nadal, że świat nie jest czarno-biały, a szary to uważalibyście tak tylko dlatego, że nie jesteście po stronie bieli. Dobro i zło. Srpski Film wspaniale definiuje zło.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 30-12-2021 o 21:36.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem