Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2021, 21:00   #96
Gladin
 
Gladin's Avatar
 
Reputacja: 1 Gladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputacjęGladin ma wspaniałą reputację

 Gustaw von Gunnenberg

- Nie widzę związku z naszym śledztwem, a tym wampyrem. Ale o chodzi z tym, że bez ręki wrócił?

 Manfred von Windisch-Gratz

- Czy coś można udowodnić dzięki pannie Drach, tego nie wiem, sądownictwem się nie zajmuję - Rudolf rozłożył ręce. - Ale póki co jest jedyną osobą, która jakkolwiek wyjaśniła tajemnicę. Aż dziwne, że nikt się jej nie pozbył do tej pory. Dlatego chciałem zasięgnąć pańskiej opinii, aby gafy jakiej nie zrobić, nie zapewniwszy jej odpowiedniej ochrony. Teraz przynajmniej wiem, że nie muszę sobie nią zbytnio głowy zaprzątać - kupiec potarł zarost. Nie czuł się komfortowo rozmawiając z tym człowiekiem.

- Dziękuję za radę, spróbuję takowoż z doktorem porozmawiać. Nie lubi puszczać krwi, powiadacie? Słyszałem, że i doktor Drexler jest przeciwny tym zabiegom. Ale mimo to, ponoć jest najlepszym lekarzem w Nuln

- Pieniądze - westchnął Kaufman - mogą zginąć całkiem nietajemniczo. Ale będę ich pilnował jak własnych - obiecał gospodarzowi.
Rozmowa raczej była zakończona i wkrótce pożegnał się.

Rano planował udać się do cechu bednarzy, rozejrzeć za pracownikiem do Kreutzhofen, a później spróbować odwiedzić von Hohenheima. I sprawdzić, czy metoda „prosto z mostu" zadziała. Oczywiście, podlana odpowiednią dozą pochlebstw. Słyszałem, że tylko pan... nikt inny nie potrafiłby tego zrobić... chodzą słuchy, że nikt przed panem nie... podobno pan pierwszy potrafi... pana metody wzbudzają podziw, są wyjątkowo nowatorskie....

Zresztą kto wie, może uda się wykorzystać taką znajomość, by znaleźć nowy towar handlowy?
 
Gladin jest offline