Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2022, 11:44   #46
Vesca
 
Vesca's Avatar
 
Reputacja: 1 Vesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputacjęVesca ma wspaniałą reputację
Wypowiedź CogMana pokryła 3/4 również moich uwag do sesji, od siebie dodam jeszcze tylko kilka:
1. Podejmowanie decyzji za graczy - jeśli już dostajemy jakieś malusieńkie pole na które mamy wpływ, to nie powinno być naruszane i to my powinniśmy całkowicie decydować co w danych scenach nasze postaci robią. Gwoździem do trumny było zabicie 'od tak' postaci CogMana i Mekowa. Najpierw dostajemy info, że wszyscy mają po trzy życia, a za chwilę jedno z nich dwóm z czterech postaci zostaje odebrane i nie przez wzgląd na ich głupie decyzje, tylko tak po prostu, bez możliwości zareagowania na to w żaden sposób.
2. Liczne błędy stylistyczne i gramatyczne - poza spójnością tekstu liczba zawartych w nim błędów była dodatkowym punktem dającym po oczach, przy próbie przebrnięcia przez treść odpisów. Momentami było wręcz ciężko zrozumieć co się dzieje w danej scenie.
3. Niedomówienie w kwestii postaci, które opuściły grę wcześniej - na początku była w rekrutacji propozycja, że jeśli nie będzie wystarczającej liczby graczy, postacie staną się NPC, których będziecie prowadzić. Logicznym by więc było, że gdy dwójka graczy opuściła rozgrywkę, powinniście przejąć ich postacie. Ciosem poniżej pasa stała się scena, gdy potrzebne były umiejętności jednej z nich. Reszta graczy dostała więc po głowie za to, że jakiś inny gracz postanowił opuścić grę. Rozwiązaniem byłoby albo wykluczenie takiej sytuacji, albo przekazanie umiejętności innemu graczowi, albo przejęcie postaci jako npców, którzy zajęliby się ta kwestią. I tak jak sama scena mogłaby być nawet na tym poziomie w porządku, niezbyt w smak pojawiła się w tekście wzmianka w stylu 'gdyby była z nami pani X, to by było ok, ale że jej nie ma to macie przesrane'.

Choć pomysł na sesję bardzo mi się podobał i to ja zaprosiłam do niej CogMana i Winter, spasuję z dalszym graniem.
 
__________________
If I had a tail
I'd own the night
If I had a tail
I'd swat the flies...
Vesca jest offline