Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2022, 14:01   #489
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Yuru Camp

Czyli rozkosze zimowego biwakowania albo nim wyruszysz w drogę zbierz drużynę. Albo i nie.
Na początek mamy pięć dziewcząt, mniej lub bardziej zapalonych miłośniczek biwaku, w tym cztery "drużynowiczki" i jedną samotniczkę. Te pierwsze nalezą do szkolnego klubu biwaku, a cała piątka lubi wędrować wzdłuż i wszerz Japonii. Widoki takie i owe, przysmaki lokalnej kuchni i nierdzewiejąca miłość do podróży, czy to samochodem czy na skuterku.
Seria liczy sobie dwa sezony, w sumie dwadzieścia pięć odcinków. I jest wyjątkowo spokojnie, relaksująco, momentami zabawnie. Tak, to są okruchy życia i lekka komedia w jednym.
Nie spotkałem jeszcze serii tak lekkostrawnej. Wysiłek umysłowy? Praktycznie żaden. Można pominąć odcinek i nie być stratnym. Ktoś mógłby zarzucić serii, że nie ma akcji, nic się nie dzieje. Ależ dzieje! Tylko, że wszelkie smaczki fabularne dotyczą spraw tak przyziemnych jak zachowanie ciepła na zimowym biwaku, czy kolejne przepisy kulinarne.
Grafika dość przyjemna, acz trochę bolały na początku projekty postaci, lekko nierealistyczne. Po co w takiej serii lawendowe oczy czy różowe włosy? Muzyka? Nie zwracała uwagi mej.
Jeszcze kilka złośliwości:

1. Grzeczne japońskie nastolatki są grzeczne: zero przekleństw czy świńskich dowcipów, zero rozmów o różowej stronie życia.
2. Grzeczne japońskie nastolatki są niewybredne: zwłaszcza dotyczy to kuchni, wszystko co nowe jest pyszne, smaczne, super. Oglądając miałem czasem przed oczami negocjacje twórców z producentami sprzętu biwakowego i dań japońskich - "no kochani! To rysujemy! Tylko pamiętajcie, że zgodnie z kontraktem z producentami zupek chińskich musimy pokazać rosół przynajmniej sześć razy w serii! I pamiętajcie! Ma im smakować!".
2a. Grzeczne japońskie nastolatki uwielbiają curry z ryżem: nie wiem czemu, ale w co drugiej serii musi być scena z gotowaniem i spożywaniem tej potrawy. Chyba że...patrz punkt 2.
3. Grzeczne japońskie nastolatki uwielbiają górę Fudżi: wielokrotnie dziewczyny wybierają miejsce na obóz, tak, by podziwiać symbol Japonii.
4. Grzeczne japońskie nastolatki pracują: czyli mamy piętnaście lat i tyramy w szkole i w sklepie z alkoholami. No ale jak w Japonii dzieciak chce mieć kasę na zbytki...

Tyle. Wbrew powyższym złośliwościom seria idealna na wieczór z herbatą. Spokojnie, relaksująco, bez pośpiechu.
Ocena - 7/10, polecam.

Cheers
 
__________________
Myśląc nigdy nie doszedłem do żadnych wniosków.
Ale to nie powód by nie myśleć.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.

Ostatnio edytowane przez Jaśmin : 06-01-2022 o 14:35.
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem