Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2022, 20:43   #246
Ribaldo
Bradiaga Mamidlany
 
Ribaldo's Avatar
 
Reputacja: 1 Ribaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputacjęRibaldo ma wspaniałą reputację
Eksplikacja zaistniałej sytuacji z meta poziomu

W sesji staram się nie wyjaśniać niczego w taki techniczny sposób, bo psuje to zabawę i niszczy klimat.

W obecnej sytuacji jest to jednak konieczne, by moje fantasmagoryczne urojenia zostały przez was zrozumiane i by gra mogła dalej toczyć się płynnie i przyjemnie.

Łęg na którym się znajdujecie, to skrzyżowanie światów. Stąd też takie metafizyczne ekscesy się tutaj odbywają. Dodatkowo zaatakowała was Łoskotnica, której nadrzędną cechą jest to, że potrafi na ludzi zsyłać wizje i omamy.

Tego, jak zapewne zauważyliście, doświadczają wasze postacie. Omamy w tym momencie nie są jednak zwykłymi halucynacjami. Mogą one być tak samo realne, jak wszystko inne. Wystarczy tylko, że w nie uwierzycie. Tak, jak we śnie wierzymy, że to co przeżywamy jest prawdziwe i nasz organizm reaguje strachem, gdy ktoś nas goni lub gdy spadamy w otchłań.

Wasze postacie żyją w świecie, które uczy ich obcować z tego typu fenomenami i jak sobie z nimi radzić. Doświadczenie macie różne. Dlatego, by wprowadzić element losowy wykorzystamy kropeczki, które zakreślaliście na początku sesji. Wykonacie test, aby przekonać się jak wasza postać reaguje na to, co się dzieje. Jeżeli oblejecie test oznacza to będzie, że to co opisałem w swoim poście jest dla was absolutną prawdą i rzeczywistością. Jeżeli zaś uda się wam go zdać, to będziecie niejako śniącymi na jawie i to Wy będziecie określać, co jest prawdą, a co nie. Test wykonujemy dodając cechę do umiejętności i rzucamy tyloma kośćmi k10 ile wyjdzie z tego dodawania.
Jeżeli na danej kości wypadnie 6 lub więcej, to liczymy to jako sukces. Jeżeli wypadnie 10, względnie 0, zależnie od tego jakie macie kości, to liczymy to jako 4 sukcesy. Jedynak na kości kasuje jeden sukces
By ten test wypadł dla waszych postaci pomyślnie, musicie uzbierać co najmniej 3 sukcesy.

Można wybrać, co chce się testować:
Percepcja+Czujność - udany test pozwala jednorazowo określić, co jest dla postaci prawdą.
Ayther+Czujność - udany test pozwoli nie tylko określić co jest prawdą, ale też za pomocą aytheru będziecie mogli też do pewnego stopnia naginać rzeczywistość do waszego widzimisię.
Opanowanie+Czujność - pozwala nie tylko określić co jest prawdą, ale też w razie konieczności wyciągnąć też kogoś z zagrażającej mu wizji. Innymi słowy osadzić go w tej samej płaszczyźnie rzeczywistości.

Jak wykonacie rzuty nie robi mi różnicy. Podajcie tylko liczbę sukcesów i co testowaliście. Wierzę w waszą uczciwość, więc żadnych certyfikowanych rzutów nie wymagam.

Tutaj nastąpi pewna trudność w opisie tego, co mi siedzi w głowie bowiem każda z waszych postaci jest jakby w innym świecie. Testy nie połączą tych światów, ale określają tylko granice i warunki jakie panują w danym wycinku rzeczywistości. Światy te z racji miejsca i pozostałych okoliczności zachodzą na siebie i przenikają się, więc może się zdarzyć, że w jednym i tym samym momencie Łoskotnica będzie konać raniona strzałą, jaki i atakować Animura. Zależenie, jak to zda test. Mam nadzieję, że to dobrze wyjaśniłem.

Waszym zadaniem na tym etapie będzie wykonanie testu oraz deklaracja w poście, co wasza postać robi. Ja później będę musiał określić, jak dane światy się przenikają i jaki jest rezultat waszych działań, jeżeli będą one miały jakiś wspólny mianownik.

@Caleb - post dla Ciebie też już umieściłem wraz z opisem.
@obce - zaraz Ci wyślę PW z opisem tego, co przeżywa Wrona.

Bowiem dochodzi jeszcze jedna wyjątkowa okoliczność, która potęguje chaos. Jest nim oczywiście wroni śpiew, który niejako rozerwał warstwy trójświata na strzępy i w konsekwencji może spowodować nieobliczalne skutki. Dla Arana, Morry i Animura ta wokalna implozja jest na razie tylko sygnałem, że coś potężnego się stało, coś co może spowodować zarówno wyrwanie was do świata materialnego, jak i całkowite unicestwienie lub osadzenie na zawsze w jednej odrębnej płaszczyźnie trójświata.

To tyle ode mnie na ten moment. Gdyby coś było niejasne, to pytajcie. Będę w miarę możliwości rozwiewał wasze wątpliwości.

Cytat:
Napisał obce Zobacz post
Ciekawa jestem wielce co by się teraz działo, gdyby Aran podjął inną decyzję na swoim czubku drzewa
@obce na spoilery przyjdzie pora później. Na razie niech tylko wystarczy Ci moje słowo, że byłoby równie ciekawie.
 
__________________
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
Ribaldo jest offline