Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2022, 18:49   #118
Gob1in
 
Gob1in's Avatar
 
Reputacja: 1 Gob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputacjęGob1in ma wspaniałą reputację
W zamieszaniu nie odpowiedział Ostwaldowi na pytanie o możliwość schwytania skavenów - pytanie dość niedorzeczne, bowiem dobry skaven to martwy skaven i nie było powodu, by zmieniać tę kolej rzeczy.

* * *

W drodze z banku rozmawiali z Galebem o Morgrimie.
- Wygląda na to, że w kłopoty wpakowała go chęć wyciągnięcia danych umgi, który wpłacił kwotę widniejącą na czeku o który pytaliśmy. - Powiedział do towarzysza. - Wydawało mi się że sam powiedział, że to nie będzie złamanie tajemnicy bankowej, a teraz został jednym z drengich... Czy mógł aż tak bardzo się pomylić? - Los urzędnika nie był Detlefowi obojętny - wszystko wskazywało na to, że razem z Galebem przyczynili się do jego tragedii.

- Z drugiej strony jakiś Brzydal o niego pytał. I jeśli Morgrim nie zdołał niczego ujawnić, to skąd to zainteresowanie? Ktoś z banku musiał Brzydala lub jego mocodawców powiadomić, że jakiś dawi próbował ustalić dane wpłacającego. W tym jest coś więcej, niż smutny los zniesławionego urzędnika. Ktoś bardzo nie chce, żeby ustalić te szczegóły. - Rozważał półgłosem.

* * *

- Piękniś to Gustaw. Ma gładkie lico i równie gładkie słowa prawi... - odpowiedział na pytanie Rudolfa. - Krasnoludy są obwiniane o nieudzielenie pomocy Wissenlandowi po ataku Granicznych na prowincję. Jak już wiesz król Alrik powstrzymał się od interwencji, ponieważ otrzymał taką prośbę od elektorki. To dlatego tyle węszymy wokół kancelarii. Ten fakt jednak nie jest szerzej znany, więc umgi poszkodowani w czasie rejzy Wernicky'ego wściekają się na naszych kuzynów, niezależnie od ich związków z klanami z Gór Czarnych. - Wyjaśnił drugą kwestię.

- Herr Ostwald ma ponoć tajną szufladę z dokumentami, o której wspomniał Galeb. - Krótko odrzekł na trzecie pytanie. - Jeśli tajne dokumenty mogą zawierać jakieś wskazówki, to pewnie dobrze byłoby je przejrzeć. Stary zafiksował na punkcie schwytania żywego thagorraki, co pewnie ma przywrócić jego dobre imię nadszarpnięte w oczach niedowierzających w istnienie skavenów ludzi. - Dodał.

- Ja nie widzę problemu. Ostrożny byłbym jednak z przekazywaniem weksla Alfonsowi. Bank potwierdził, że mając dwie połówki weksla można wypłacić jego wartość, dlatego lepiej byłoby podzielić weksel na części i dać mu najpierw jedną, a drugą dopiero po ujawnieniu jakiś interesujących informacji. To zwykły kryminalista, szuja i krętacz - nie można mu ufać i dawać pieniędzy zanim zdradzi co wie o sprawie. - Odpowiedział na ostatnie pytanie.

- Wspominałem też, że Alfonso może mnie pamiętać i przez to wycofać się z negocjacji. Dlatego najlepiej będzie jeśli to ja wyruszę do Wissenburga. - Stwierdził.
 
__________________
I used to be an adventurer like you, but then I took an arrow to the knee...
Gob1in jest offline