Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2022, 14:14   #492
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Blue Period

Czyli Niech żyje sztuka, albo czas na (f)akty.
Yaguchi jest świetnym uczniem, popularnym wśród rówieśników. Pewnego dnia w oczy rzuca mu się obraz starszej koleżanki i już. Chłopak postanawia zostać artystą malarzem. Ukoronowaniem jego wysiłków ma być przyjęcie na tokijski uniwerek na dział malarstwo olejne. Aby cel swój zrealizować zaczyna uczęszczać na lekcje malarstwa. Przyjdzie mu spotkać innych wannabe artist, jeden bardziej ekscentryczny od drugiego.
Ogólnie seria opowiada klasyczną historie od zera do Picassa. Praktycznie każdy kolejny odcinek pozwala zajrzeć coraz głębiej w psychikę Yaguchiego oraz odsłonić kolejną zamalowaną kartę pod tytułem: ja i moi przyjaciele artyści.
Spoilerom mówimy zdecydowanie nie. W każdym razie większość aktorów wykazuje się ciekawą i świetnie skonstruowaną psychiką. Dodajcie do tego liczne triki malarskie i Ryujiego i macie przepis na ciekawy seans.
Opening i ending ładnie zaśpiewane. Grafika w takiej serii nie może zostawać w tyle. I uwaga to jest Seinen, seria dla mężczyzn. Pewne poruszane kwestie mogą być kontrowersyjne. Tak, Ryuji, acz nie tylko.
Ocena - uczciwe 7,5/10, szczerze polecam.

Cheers
 
__________________
Myśląc nigdy nie doszedłem do żadnych wniosków.
Ale to nie powód by nie myśleć.
Zdrajca, obciąć mu jajca! Tchórz, wsadzić mu nóż! Kiep, pałą przez łeb!
Hejt? Kijem przez grzbiet.
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem