Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2022, 21:17   #4
Kal_Torak
 
Reputacja: 1 Kal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputacjęKal_Torak ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Ogólnie profesje są przydatne do sprecyzowania sobie projektu na jakiegoś BG albo BN-a.
Rozumiem to.
Ot jestem straszliwie leniwy i wszystko musi być na tyle proste oraz praktyczne, abym mógł sobie to wszystko wymyślić podczas improwizacji albo podczas posiadówki na kibelku, w samochodzie czy tramwaju. W innym przypadku dawno bym przestał prowadzić

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Zwiadowca chce się podkraść do strażnika.

Zwiadowca: ZRĘ 45 + 10 z umiejętności = 55
Strażnik: ZRĘ 35 + 0 z umiejętności = 35
Rachunki: 50 (baza) + 55 (Zwiadowca) - 35 (Strażnik) = 70
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Naprawdę. W testach k100 trudno wnieść coś ciekawego, bo są mało elastyczne, a Tobie rzeczywiście udało się poprawić krzywą wyników, co nie jest prostym zdaniem przy tak starożytnej mechanice. Jedynie trudno mi się oswoić z tym odejmowaniem, ale myślę że dałbym radę to ogarnąć .

Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
Zaś za wprowadzeniem czegoś takiego przekonała mnie praktyka. Wielu Graczy zaczyna traktować jakiś detal poważnie dopiero jak to się pojawia w mechanice albo nawet w KP.
Doskonale to rozumiem. Ale moim przypadkiem nie należy się przejmować. Mechanizmy szczegółowe zaczynam tworzyć dopiero na indywidualne potrzeby postaci gracza podczas wspólnej kreacji bohatera, czyli jakby od "końca"
 
Kal_Torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem