Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-02-2022, 21:45   #5
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Naprawdę. W testach k100 trudno wnieść coś ciekawego, bo są mało elastyczne, a Tobie rzeczywiście udało się poprawić krzywą wyników, co nie jest prostym zdaniem przy tak starożytnej mechanice. Jedynie trudno mi się oswoić z tym odejmowaniem, ale myślę że dałbym radę to ogarnąć .
- Właściwie nie jest to moje rozwiązanie. Spotkałem się z nim jak trochę grywałem w bitewniaka (WFB - Warhammer Fantasy Battle). Tam w podobny sposób liczy się testy WW. Swoją drogą podobieństwa (pokrewieństwa) i różnice mechaniki bitewniakowego i fabularnego młotka to całkiem ciekawe zagadnienie. Dajmy na to tabelka zasięgów broni i czarów w fabularce jest przynajmniej inspirowana bitewniakiem. No ale tak czy inaczej myślę, że można tą mechanikę zaadoptować do sesji fabularnej. Wydaje mi się na tyle proste, że powinno być do ogarnięcia nawet w pamięci podczas gry stołowej. A jak my tu gramy na forum i mamy więcej czasu, excele, kalkulatory to już w ogóle całkiem proste do zrobienia.

- Za plus zaś uważam, że zawsze któraś ze stron osiągnie sukces co skraca ilość rzutów. No i co do wysokości statów bardziej się liczy proporcja między stronami niż ich realna wysokość. Bo czy to by wyszło obu stronom po 30 czy po 70 to jak oponent będzie miał podobnie to będzie nadal w okolicach rzutu monetą dla obu stron.



Cytat:
Doskonale to rozumiem. Ale moim przypadkiem nie należy się przejmować. Mechanizmy szczegółowe zaczynam tworzyć dopiero na indywidualne potrzeby postaci gracza podczas wspólnej kreacji bohatera, czyli jakby od "końca"
- Podczas sesji stołowych to tak, świetnie to rozumiem. U nas bywało podobnie. No ale jednak forum ma swoją specyfikę. Pierwszym krokiem do otwarcia nowej sesji jest założenie rekruty. I to się często robi raczej w ciemno. Jak z wystawianiem czegoś na Allegro, Ebay czy Amazonie. W ogóle nie wiadomo kto się zgłosi i z czym. Więc na start trzeba jakoś opisać produkt czyli ramy sesji i pi x oko o co w niej by miało chodzić. Dopiero jak ktoś się zgłosi albo nawet przyśle KP no to jest moment na dyskusję o jakiej mówisz. (To tak mówię na wszelki wypadek jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z sesjami forumowymi bo jak miałeś to pewnie sam wiesz jak to działa ).
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem