Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-02-2022, 20:17   #10
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mi akurat niespecjalnie podoba się właśnie to. To jest pewne charakterystyczne "mięcho" młotka i nie bez powodu ono jest lubiane przez wielu graczy i mistrzów gry w WFRP.

Profesja to nie jedynie schemat rozwoju. To pewne tło postaci, które w specyficzny sposób generuje nam ładnie status społeczny, specyfikę "zawodu" postaci a więc i pulę tego, co potrafi lub powinien potrafić bohater gracza, jak i pewien właściwy dla świata Warhammera nazwijmy to "mindset". IMO dużo prościej jest początkującemu zrobić spójną fabularnie postać mając pewne ramy, wokół których można operować niż dać dla gracza maximum dowolności i go w niej zagubić już na wstępie.
- Jedno nie przeczy drugiemu. Bez problemu można sobie wziąć fabułę a nawet mechę z podręcznikowych profesji i robić postać wedle bastionowej mechy. Nie widzę tu sprzeczności lub konfliktu interesów.


Cytat:
Sama mechanika k100/k10 jest wzięta z WFB i ciężko polemizować z kimkolwiek odnośnie lubienia jej czy nie lubienia. Działał w WFB, działał w Mordheim, działa w WFRP i to chyba wystarczająca rekomendacja. Nie twierdzę, że jest idealny ale konwertowanie dowolnej ochydy uniwersum Warhammera z dowolnego podręcznika na zasady WFRP to bryza. Konwersja jest prosta w obie strony więc nie specjalnie musi być tylko brudno i dżdżysto. IV edycja WFRP w podobny sposób podchodzi do mechaniki jak pip (testy sporne, cecha atak i walka np.) zachowując charakterystyczne "mięcho" Młotka. Ogólnie polecam chociażby zajrzeć lub jak się uda, zagrać.
- Polemizowałbym czy to tak tylko rząd wielkości się różni mecha bitewniaka od fabularki. To jest najprostsze do zauważenia, nawet dla laika. Ot, standardowi ludzie mają w bitewniaku standardowe cechy na 3 a w fabularce w okolicach 30-ki. Ale na tym podobieństwa się kończą. W bitewniakowej mechanice raczej się rzuca na wszystko właśnie tak jak w bastionowej. Stąd między innymi czerpałem inspirację do tych zmian. I uważam po przeprowadzeniu już którejś z kolei sesji na tej mechanice, że częściej się sprawdza niż nie sprawdza.

- A 4-ed nie znam to nie będę do tego nawiązywał.



Cytat:
Podsumowując. Ja pas. Ale powodzenia w sesjach życzę.
- Oki, i nawzajem
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Pipboy79 : 13-02-2022 o 20:18. Powód: Wzięcie cytatu w cytat.
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem