Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2022, 13:12   #18
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
żeby nie wdawać się w zbędne dysputy - w '90 gęsto grałem w WFB/WH40k (wraz z przyległościami).
Grałem również, od 4tej aż do 8mej edycji i oficjalnego zamknięcia WFB przez GW. AoS już nie przełknąłem. 1ed WFRP miałem z tej porąbanej przedpłaty z MiMa. Zielony, rozpadający się(bo klejony) podręcznik, który bardzo szybko zaliczył segregator. Ale czasy....

Cytat:
ale WFB to zupełnie inna bajka
Rozmawiamy nie o ostatnich edycjach WFB, tylko właściwie od 1wszej do 3ciej - masz tam całe rozdziały (zazwyczaj advanced rules albo expert rules) a propo exploracji lochów, kampanii czy konwersji WFB na fabularną opowieść z użyciem bohaterów i jednostek - z czego z 3 ed WFB, wiele tych mechanik lub wręcz zasad bez większych modyfikacji w całości przeniesiono do WFRP 1ed, dodam, że miejscami włącznie z szatą graficzną, rysunkami i grafikami. Tym bardziej więc widać które zasady GW przeniosło z bitewniaka do RPG a które zmodyfikowało. Gdzieś na necie powinieneś znaleźć jeszcze pdfy z zasadami, to sobie podejrzyj i wrócimy do dyskusji.

P.S. Jakbyś bywał na północy kraju, to możemy w oldhammera pyknąć jakby co. Figsy i książki jeszcze są. W40tkę tęż.
 
__________________
Iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma, ubi nulla nisi in armis spes est
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem